Karolina Chojnacka

Eko malowanie pomysłu 11-latki pojawi się na prawdziwym bolidzie Formuły E

Jedenastoletnia Kitty Thwaite zaprojektowała dla zespołu Formuły E nowe malowanie samochodu, poruszające kwestie zmian klimatu.

Envision Virgin Racing we współpracy z National Geographic Kids i ilustratorem dla dzieci Robem Biddulphem (twórcą internetowego serialu „#DrawWithRob”) zorganizowali konkurs plastyczny dla dzieci. Zadanie było proste – z pomocą filmu instruktażowego naszkicować samochód Formuły E, a następnie stworzyć własne, związane z przyrodą, malowanie bolidu.

Projekt jedenastoletniej Kitty Thwaite pokonał ponad 3100 innych pomysłów i teraz zostanie odtworzony na prawdziwym bolidzie zespołu Envision Virgin Racing.

Sędziowie byli pod wrażeniem poruszającego i prowokującego do myślenia projektu Kitty, który przedstawia różnorodne, zagrożone wyginięciem zwierzęta ustawione na tle „ocieplającej się planety”, wraz z komunikatem „ląd, powietrze lub morze, wszystkie zwierzęta są dla mnie cenne”.

Eko malowanie pomysłu 11-latki pojawi się na prawdziwym bolidzie Formuły E
Przeczytaj też: „And We Go Green” – dokumentalny film o Formule E

Kitty dowiedziała się, że wygrała konkurs podczas programu na żywo w telewizji BBC, The One Show. Dumna zwyciężczyni wyznała:

To będzie absolutnie niesamowite zobaczyć mój projekt na prawdziwym samochodzie. Uczymy się o recyklingu i emisjach gazów w szkole, a ja bardzo dbam o środowisko. Uwielbiam też rysować zwierzęta: pandy są moimi ulubionymi!

Jedenastolatka będzie miała szansę zobaczyć swój projekt na bolidzie Envision Virgin Racing na własne oczy, ponieważ zespół zaprosił ją na wyścig FE w przyszłym roku.

Dyrektor zarządzający zespołem, Sylvain Filippi, wyjaśnił ideę prowadzenia konkursu:

Nasz konkurs miał na celu uświadomienie młodym odbiorcom skutki zmian klimatu, przy jednoczesnym zapewnieniu rodzicom odrobiny zabawy i lekkiej ulgi w okresie narodowej kwarantanny. Wszyscy w Envision Virgin Racing z pasją dbają o środowisko, dlatego prowadzimy wiele takich inicjatyw w ramach naszego programu „Race Against Climate Change”. Jako ojciec dwójki dzieci byłem bardzo zainspirowany rysunkiem Kitty i chciałbym złożyć jej gratulacje, a także podziękować wszystkim zaangażowanym.

Przeczytaj też: Williams podpisuje kontrakt z Formułą E

Formuła E – pierwsza na świecie w pełni elektryczna seria wyścigów – wróci do ścigania po pięciomiesięcznej przerwie 5 sierpnia. Sezon FE dokończy sześcioma wyścigami na trzech różnych konfiguracjach toru na byłym lotnisku Berlin-Tempelhof. Wszystko rozegra się w terminie 9 dni.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Ciekawe. Najbardziej zanieczyszczający „sport” świata udaje, że jest proklimatyczny. Nonsens tego przedsięwzięcia jest tak olbrzymi, że aż trudno uwierzyć, że homo sapiens wpadł na coś takiego :O

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze