Egzaminy na prawo jazdy - zobaczysz nagranie z trasy

Egzaminy na prawo jazdy - zobaczysz nagranie z trasy

14 marca 2018
Zaliczenie egzaminu na prawo jazdy jest nierzadko przysłowiową drogą przez mękę. Dlatego jeden z posłów zwrócił się z interpelacją do ministra infrastruktury o dostęp dla kursantów do zapisów wideo z egzaminu.

Takie rozwiązanie zaproponował poseł Kukiz`15 - Andrzej Kobylarz. Zwrócił się z interpelacją do ministra infrastruktury o dostęp do nagrań wideo tworzonych podczas egzaminów na prawo jazdy. Zrobił to za namową instruktorów nauki jazdy, którzy zwrócili uwagę na problem związany z brakiem dostępu do takiego materiału dla osób, które podchodzą do praktycznej części egzaminu.

W interpelacji możemy przeczytać: "Mając na uwadze dobre przygotowanie przyszłych kierowców, zwracam się do Pana z propozycją wprowadzenia zmiany w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 24 lutego 2016 r. w sprawie egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez egzaminatorów oraz wzorów dokumentów stosowanych w tych sprawach."

Do tej pory dostęp do nagrań z egzaminu był możliwy dopiero po odwołaniu się i złożeniu skargi. Poseł Kobylarz podkreśla, że wielokrotnie dochodzi do sytuacji, gdy kursanci zdają sobie sprawę z popełnianego błędu i nie ma potrzeby odwoływać się, ale takie nagranie byłoby dobrym materiałem dydaktycznym dla osoby szkolonej. 

Zdający mógłby przeanalizować swoje błędy i omówić je z instruktorem. Takie rozwiązanie nie generowałoby dużych kosztów po stronie WORD, ponieważ kursant mógłby otrzymać na życzenie pendrive lub płytę CD. Jeszcze łatwiejszym rozwiązaniem byłaby możliwość obejrzenia filmu z egzaminu po zalogowaniu się do portalu OSK. 

Poseł Kukiz`15 tłumaczy, że dostęp do nagrań z egzaminów poprawiłby wizerunek WORD i pokazał, jak naprawdę wygląda praca egzaminatora. Transparentność i przejrzystość wpłynie pozytywnie na wizerunek ośrodków egzaminacyjnych.

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!