Dziura? Zreperuj auto bezgotówkowo!

Łapiesz się za głowę i jednocześnie za kieszeń, bo wiesz ile będą kosztowały Cię naprawy auta? Denerwujesz się, bo jesienny przegląd wykazał, że samochód jest w idealnym stanie, a teraz mechanik mówi, że sporo elementów jest do wymiany? Szkoda nerwów. Sprawdź, w jaki sposób możesz naprawić szkody, nie dokładając ani złotówki z własnego portfela.

fot. A. Dziedzic

Wiosna tuż tuż, a kierowcy wciąż patrzą w przeszłość i ze złością myślą o tegorocznej zimie. Silne opady śniegu, fale dużych mrozów, sól, ciągła zmiana temperatur – spowodowały ogromnie szkody w nawierzchniach dróg. Dziury na jezdniach wychodzą jak grzyby po deszczu, a kierowcy powoli tracą cierpliwość. I nie ma co się dziwić, skoro wszelkie techniki jazdy zawodzą, bo jezdnie wyglądają jak ser.

W takiej sytuacji ciężko zachować spokój, zwłaszcza wtedy, gdy uszkodzimy auto po wpadnieciu w wyrwę w jezdni.
– Warto sprawdzić jakie ma się prawa, do kogo należy droga i co w takim wypadku warto jest zrobić – tłumaczy rzecznik prasowy ZDM Urszula Nelken z warszawskiego biura prasowego ZDM. – Nie każda droga jest tego samego zarządcy. W Warszawie ZDM zarządza 804 km dróg, choć jest ich w sumie 2700 km – dodaje Nelken.

Jeżeli dojedzie do tego, że uszkodzisz samochód przez nierówność jezdni sprawdź najpierw, czy ulica na której doszło do uszkodzenia jest w zarządzana przez ZDM. Na stronie http://www.zdm.waw.pl/informacje/ulice-zdm.html, w tabeli, wyszukaj ulicy lub wpisz w okienko jej nazwę. Jeżeli ulica nie wyświetli się, oznacza to, że nie podlega pod zarząd ZDM. W takim wypadku, należy skontaktować się z odpowiednim urzędem dzielnicy i tam zgłosić skargę.

fot. A. Dziedzic

Sprawdź, co zrobić jeżeli dana ulica znajduje się w spisie i podlega zarządowi ZDM. Jakie dokumenty należy złożyć w celu ubiegania się o odszkodowanie za uszkodzenie samochodu? Jeżeli doszło do uszkodzenia pojazdu na drodze zarządzanej przez ZDM, należy złożyć pisma roszczeniowe w Kancelarii ZDM.

Wszystkie potrzebne pisma w razie roszczeń znajdziesz tu.

– Jeżeli zostanie uszkodzony samochód na drodze krajowej, jego prowadzący powinien wezwać policję, w celu spisania notatki oraz sporządzenia dokumentacji fotograficznej. Następnie należy powiadomić pisemnie zarządcę drogi, tj. oddział w Warszawie GDDKiA ul. Mińska 25 (w woj. mazowieckim). Sprawa zostanie skierowana do naszego ubezpieczyciela, który rozpatruje szkody – tłumaczy Małgorzata Tarnowska rzecznik prasowy GDDKiA. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze