Dziś rocznica śmierci Janusza Kuliga – wygraj książkę o nim!

Fanom rajdów samochodowych przypominać tej feralnej daty nie trzeba. Warto dziś pamiętać o jednym z najbardziej utalentowanych, polskich kierowców rajdowych. My ten dzień uczcimy konkursem, w którym można wygrać książkę: „Ostatni przejazd. Opowieści o mistrzu Kuligu”.

Ten rok przynosi wiele ważnych dat i wydarzeń, związanych z pamięcią o Januszu Kuligu – trzykrotnym mistrzu Polski i wicemistrzu Europy, a przy tym zawodniku o nienagannej postawie sportowej.

Janusz Kulig – trzykrotny rajdowy mistrz Polski, wicemistrz Europy i wzór sportowej przyzwoitości, zginął 13 lutego 2004 r. w tragicznym wypadku na przejeździe kolejowym w Rzezawie koło Bochni.

Dziś przypada 15 rocznica tamtego dramatu. O godzinie 17-stej, w kościele parafialnym „Redemptor Hominis” w Łapanowie, w powiecie bocheńskim, zostanie odprawiona msza święta w intencji Janusza Kuliga. Bliscy kierowcy, jego przyjaciele i kibice rajdowi będą się modlić za wielkiego sportowca, a po mszy udadzą się na pobliski cmentarz do jego mogiły. Jeśli możecie także przybądźcie do Łapanowa, rodzinnej miejscowości słynnego kierowcy rajdowego.

W terminie od 5 do 7 kwietnia odbędzie się kolejna edycja Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, rozgrywanego od roku 2006. Tegoroczna trasa (oprócz klasycznych odcinków miejskich w Wieliczce) będzie prowadzić przez dwie próby sportowe w okolicach Łapanowa. Przy okazji Memoriału rondo po południowo-wschodniej stronie Gdowa ma otrzymać imię Janusza Kuliga; rondo, oddane do użytku we wrześniu 2018, jest częścią drogi wojewódzkiej 966. Tą trasą przed laty codziennie jeździł w młodości Janusz, gdy pracował jako kierowca w rodzinnej firmie w Łapanowie.

Z kolei 19 października przypadnie 50 rocznica urodzin mistrza Kuliga. Tę rocznicę uhonoruje grupa „Walim Rajdowy”, organizująca spotkania kibiców obok odsłoniętego w 2008 r. przy walimskich zakrętach obelisku ku czci Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

Auto Klub Dziennikarzy Polskich, wydawca serii „Biblioteka AKDP”, postanowił uczcić pamięć znakomitego rajdowca wznowieniem książki „Ostatni przejazd. Opowieści o mistrzu Kuligu”. Druga edycja jest znacznie rozszerzona w porównaniu z pierwszą, przynosi także wiele nigdy dotąd nie publikowanych fotografii Janusza. Ta książka to interesująca i cenna lektura dla wszystkich sympatyków sportu samochodowego. Bliższe informacje na temat książki „Ostatni przejazd. Opowieści o mistrzu Kuligu” tutaj.

Wygraj książkę „Ostatni przejazd. Opowieści o mistrzu Kuligu”
Wystarczy, aby pod tym artykułem zamieścić komentarz, dlaczego akurat Ty powinnaś / powinieneś wygrać książkę „Ostatni przejazd. Opowieści o mistrzu Kuligu” a możesz wygrać jedną z trzech książek! Komentarze zamieszczone poprzez wasze konta na Facebooku będą dodatkowym atutem dla Jury, składającego się z redaktorek redakcji motocaina.pl. Liczba lajków pod komentarzem również. Oczywiście osoby, które nie mają konta na FB, także mogą napisać komentarze korzystając z naszego systemu.

Regulamin-konkursu-Motocaina-„Ostatni-przejazd.-Opowiesci-o-mistrzu-Kuligu.pdf

Konkurs trwa do 15.02.2019 do godziny 23.59. Jury oceni wszystkie komentarze udzielone pod tym artykułem, by w poniedziałek 18.02 zamieścić rozwiązanie konkursu na stronie motocaina.pl. Prosimy o sprawdzenie wówczas, czy zamieszczony komentarz został wybrany jako zwycięski i wysłanie najpóźniej do 22.02 danych teleadresowych do wysłania książki. Po tym terminie książki przechodzą jako nagrody w kolejnych konkursach.

Powodzenia!

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Kiedy będą wyniki konkursu

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Bardzo chciałbym przeczytać książkę „Ostatni przejazd. Opowieść o mistrzu Kuligu”, ponieważ Janusz Kulig z pewnością był jednym z najwybitniejszych polskich kierowców rajdowych. Przed wielu laty nazwisko tego wielkiego kierowcy gościło na wielu stronach pism motoryzacyjnych, a jego sportowe maszyny przyprawiały każdego fana motorsportu o ciarki 😉 Nigdy nie zapomnę momentu, gdy wystąpił w jednym z odcinków „Nauki Jazdy” prowadzonej przez śp. Małgorzatę Mandryk i Grzegorza Stasiaka. Jego niezwykły kunszt prowadzenia samochodu można było zauważyć nawet za kierownicą 60-konnej „elki”, którą był Fiat Punto II! Jego wspaniała technika jazdy, doskonałe poczucie humoru jak i skromność, którą się cechował dają nam świadectwo tego, że jego legenda nigdy nie przeminie.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze