"Ostatni przejazd – opowieści o mistrzu Kuligu" Grzegorz Chmielewski

02 lutego 2009
<p> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" /> <meta name="ProgId" content="Word.Document" /> <meta name="Generator" content="Microsoft Word 11" /> <meta name="Originator" content="Microsoft Word 11" /> <link href="file:///C:%5CDOCUME%7E1%5CMagda%5CUSTAWI%7E1%5CTemp%5Cmsohtml1%5C01%5Cclip_filelist.xml" rel="File-List" /> </p> <!--[if gte mso 9]><xml> Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> </xml><![endif]--> <p> <style><!-- --></style> </p> <!--[if gte mso 10]> <mce:style><! /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} --><!--[endif]--> <p>Książka ta powstała w intencji ocalenia bodaj cząstki wspomnień o świetnym kierowcy i zarazem przyzwoitym człowieku. Zamiarem autora było sprawienie, by czytelnik zadumał się nad wspaniałą karierą i tragicznym odejściem Janusza; by westchnął nad sportowcem, z którym los obszedł się tak okrutnie.</p>
Loading module...

 


Na kartach książki przewijają się opowieści osób związanych z Januszem przyjaźnią i wspólnotą sportowej walki. Nie brakuje nazwisk ludzi Januszowi bliskich, ważnych dlań i życzliwych, jak Sobiesław Zasada, Edmund Oprocha, Mariusz Ficoń, Dariusz Burkat, Jarosław Baran, Błażej Krupa, Robert Gryczyński, Marcin Turski, Andrzej Górski.

 

Janusz Kulig już za swego życia znalazł się w panteonie polskich sław rajdowych obok Jana Rippera, Sobiesława Zasady czy Mariana Bublewicza. Okrucieństwo śmierci sprawiło, że Janusz stał się wielką legendą polskiego sportu samochodowego.

-Towarzyszyłem Januszowi podczas licznych startów krajowych i zagranicznych. Wielokrotnie pełniłem funkcję rzecznika prasowego jego zespołu. Ta książka jest moim podziękowaniem za wspaniałe emocje, które zawdzięczam Januszo i - mówi autor książki Grzegorz Chmielewski

Janusz Kulig (19.10.1969-13.02.2004) - siedmiokrotny mistrz Polski, czterokrotny wicemistrz Polski. Wicemistrz Europy w 2002 roku, mistrz środkowoeuropejskiej strefy FIA w latach 1998-99. Jego tragiczne odejście stało się dramatem całego światka rajdów nie tylko w Polsce, ale i w wielu krajach, w których Janusz był znany i ceniony dzięki swej świetnej jeździe i postawie wzorowego sportowca. Bez niego rajdu już nie są tym, czym były.

Cena: 19,99 zł

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!