Weronika Kwapisz

Dziecko i motocykl?!

29 lipca 2011
Ostatnio rozgorzała dyskusja w Wielkiej Brytanii na temat rodziców kupujących swoim pociechom motocykle. Wiele osób uznało taki czyn za nieodpowiedzialny.
fot. Mini Bike

Wpływowa organizacja charytatywna Brake oświadczyła, że „mini motocykle są potężnymi maszynami, które mogą poważnie zranić ich użytkowników", podkreślając, że „z tego powodu są one nieodpowiednie dla dzieci i dlatego zachęcamy rodziców do przyznania tego faktu". Czytamy tez dalej: „ofiarowanie takiego sprzętu, jako prezent jest bardzo nieodpowiedzialne". A wszystko to po artykule w "Daily Mirror", w którym to dziennik opublikował informację o prezencie, jaki zgotowała jedna z modelek swojemu 6-letniemu synowi. Katie Price kupiła mu motocykl enduro Yamaha PW50.

Rodzice małych motocyklistów, natychmiast zareagowali na tę wypowiedź na jednym z brytyjskich portali, przesyłając swoje komentarze oraz zdjęcia pociech jeżdżących na motocyklach.

Simon Turner, ojciec 7-letniego chłopca, który dosiada mini motocykla napisał tak: "On zawsze zakłada odpowiednią odzież z ochraniaczami i ma szacunek dla maszyny, którą jeździ. Jest grzeczny, elokwentny, spokojny i przede wszystkim lubi to, co robi. Z odpowiednim treningiem i właściwymi ludźmi nasze dzieci mogą bardzo dużo wynieść z jazdy motocyklami".

Fotelik dziecięcy na motocykl lub skuter? Dlaczego by nie - czytaj tutaj.

Z kolei inny rodzic Sam Snaith oznajmił: „Ja również kupiłem swojemu sześciolatkowi małego crossa na gwiazdkę. Wydałem równie dużo na jego buty, kask, rękawiczki oraz ochraniacze i jestem pewien, że tak samo postąpiła Pani Price". 

W Polsce w ostatnich latach powstała moda na zakup quadów na komunię. Czy jest to dobry pomysł? Ciężko jest nam to ocenić, bo tak wiele zależy od opiekunów najmłodszych. Każda „zabawka" bez względu na to, czy będzie nią klocek, rower czy mini motocykl, może okazać się niebezpiecznym narzędziem w rękach najmłodszych. Należy pamiętać, że dzięki każdemu z tych przedmiotów możemy rozwinąć zdolności naszego dziecka i pozwolić mu realizować własną pasję. Tak jak to zrobili Artur Kubica, Ewa Włoszczowska czy rodzice znanego architekta Edmunda Obiały.

Artykuł dotyczący przepisów przewożenia dziecka na motocyklu przeczytasz tutaj.

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!