Karolina Chojnacka

Dwa elektryki, dwóch aktorów i jedno ładowanie. Co wyniknie z tego połączenia?

Coś, co naprawdę warto zobaczyć! Keanu Reeves i Alex Winter w dwóch Porsche Taycanach, udowadniają niedowiarkom, na ile wystarcza jedno ładowanie samochodu elektrycznego. Zobaczcie sami!

„Dwóch przyjaciół. Dwa samochody. Jedno ładowanie” – tak Porsche opisuje krótki film, w którym aktorzy Keanu Reeves i Alex Winter testują elektryczne samochody. Jadąc przez słoneczną Kalifornię, aktorzy musieli wykonać trzy ćwiczenia. Jakie?

Na pierwszy ogień poszła próba przyspieszenia. Porsche Taycan Turbo (tym modelem jechali obaj aktorzy) przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy, co jest zasługą napędu elektrycznego generującego w szczytowym momencie nawet 670 KM. Z aktorami i ich elektrykami zmierzył się kierowca rajdowy Tanner Foust, który postawił na klasykę, czyli Porsche 911 GT3 RS.

Dwóch przyjaciół. Dwa samochody. Jedno ładowanie

Przeczytaj też: Nowy model Porsche Taycan zaprezentowany! Przejedzie ponad 480 kilometrów na jednym ładowaniu i jest… wyjątkowo tani

Następne zadanie polegało na wykonaniu hill climb. Na mierzącym około 3,2 kilometra odcinku krętych dróg Keanu Reeves i Alex Winter mogli przekonać się, jak jeździ Taycan Turbo. Obaj byli zachwyceni wrażeniami z jazdy i przyznali, że napęd elektryczny w niczym nie odstaje od tego „tradycyjnego”.

{{ gallery(3162) }}

Na koniec swej podróży aktorzy dotarli do Porsche Centrum Experience w Los Angeles, gdzie spróbowali swoich sił w driftingu. Nie każdy wie, że elektryczny Taycan pobił niedawno rekord Guinessa w kategorii „najdłuższy drift elektrykiem”. Jak z lataniem bokiem poradzili sobie Keanu Reeves i Alex Winter? Zobaczcie sami!

Przeczytaj też: Porsche Taycan Turbo S od Prior Design – przepis na tuning wprost z japońskiego warsztatu

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze