Driftujące Nissany zapowiadają „czarny piątek”

Już za kilka dni w Stanach Zjednoczonych ruszą szalone wyprzedaże. Do akcji postanowił się włączyć Nissan, który wysłał dwa samochody do centrum handlowego.

„Czarny piątek” to już przedświąteczna tradycja w Stanach Zjednoczonych. Święto zakupów rozpoczyna się w pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia, które w USA obchodzi się w czwarty czwartek listopada. Całe zamieszanie polega na jednodniowych promocjach z ogromnymi zniżkami. Sklepy są także otwarte dłużej niż zwykle, a czasami nawet przez całą dobę.

Z tej okazji w jednym z wielkich, ale nieczynnych od lat kompleksów handlowych w Kalifornii – Hawthrone Plaza Mall – pojawili się dwaj kierowcy: Chris Forsberg i Ryan Tuerck, wyposażeni w Nissany 370Z.

Nie były to zwykłe wersje, tylko maszyny o mocy ok. 1000 KM przygotowane do profesjonalnego driftu. Zobaczcie, jakie zamieszanie udało się im zrobić.

 

Najnowsze

Płatna wymiana prawa jazdy nielegalna?

Rzecznik Praw Obywatelskich po raz kolejny zajmuje się sprawą ważną z punktu widzenia kierowców. Najpierw pytał o wyrywkowe kontrole trzeźwości, a teraz kwestionuje pobieranie opłat za wymianę prawa jazdy.

RPO wystąpił do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie rezygnacji z pobierania opłaty za wymianę prawa jazdy w niektórych przypadkach. Według przepisów, jeśli nasze dane zawarte w prawie jazdy uległy zmianie, to mamy 30 dni na poinformowanie urzędu wydającego dokument.

W praktyce wygląda to tak, że musimy złożyć wniosek o nowe prawo jazdy, a także dokonać opłaty administracyjnej, która wynosi 100 zł. Do tego musimy doliczyć jeszcze opłatę ewidencyjną w wysokości 50 groszy. Koszty ponosimy bez względu na to, czy zmiana została spowodowana naszą wolą, czy też decyzją urzędników.

Bez względu na to, czy zmienimy nazwisko lub adres zameldowania, a może lokalny samorząd zadecyduje o zmianie nazwy ulicy, na której mieszkamy – musimy zapłacić. Rzecznik Praw Obywatelskich twierdzi, że w drugim z przypadków powinniśmy być zwolnieni z płacenia.

Przy tej okazji Rzecznik Praw Obywatelskich powinien zająć się także kwestią praw jazdy wydawanych na czas określony (10 lat). Posiadacze bezterminowych praw jazdy będą musieli wymienić je w latach 2028 – 2033.

Najnowsze

Sześciolatek prowadzi motocykl!

Pewien Amerykanin postanowił zaszczepić w swoim dziecku pasję do motoryzacji w dość specyficzny sposób. Wpadł na dość dyskusyjny pomysł, by dziecko prowadziło rozpędzoną maszynę.

Ten film został nagrany jakiś czas temu, ale dopiero kilka dni temu zdobył popularność w sieci. Amerykanin, Jacob Hughes, postanowił zabrać swoje dziecko na przejażdżkę motocyklem.

W pewnym momencie postanowił przekazać stery w ręce sześciolatka. Maszyna, którą się poruszali to Harley Davidson T-Sport. Widać, że dla dzieciaka nie był to pierwszy kontakt z manetką przepustnicy. 

Jednak zachowanie ojca w pewnym momencie było bardzo nieodpowiedzialne. Przechylił się do tyłu na tyle mocno, że w razie niebezpieczeństwa nie byłby w stanie przejąć kontroli nad kierownicą.

Co sądzicie na temat takich popisów?

 

Najnowsze

Edyta Klim

Lisa Thomas – 11 lat w motocyklowej podroży

Lisa i jej mąż Simon podróżują po świecie na motocyklach BMW, odwiedzili już 78 krajów, a ich podróż ma swoje miejsce w księdze rekordów.

Lisa wyruszyła z Wielkiej Brytanii w maju 2003 roku na BMW 650 GS. W podróży towarzyszy jej mąż Simon na BMW R1150 GS, a cały projekt nosi nazwę „2 Ride The Word”. Ta para pokonała ponad 500 tysięcy kilometrów i ich wyczyn ma swoje miejsce w Księdze Rekordów Guinessa sklasyfikowany, jako podróż motocyklowa o najdłuższym czasie trwania.

Trafili do 78 krajów na pięciu kontynentach, w siodle spędzają zwykle 5-8 godzin dziennie. Najwięcej czasu przebywali w Malezji, bo 5 miesięcy, a było to spowodowane koniecznością odbudowy motocykla i rehabilitacji Simona po wypadku na Borneo. Oboje uwielbiają jazdę po piasku i pustyni, a w czasie jazdy rozmawiają ze sobą przez bluetooth.

Lisa jest wieloletnią podróżniczką, już po ukończeniu uczelni muzycznej, pracowała w biurze i dorabiała grając na skrzypcach, by po odłożeniu potrzebnych pieniędzy, wybrać się na wyprawę po całej Europie na Hondzie CBX 500. Lisa pracowała później jako instruktorka fitness, tańca, w marketingu klubów sportowych, udzielała się także charytatywnie. Następnie rozwiodła się, ponownie poszła na studia (informatyczne) i wtedy poznała Simona, który kompletnie odmienił jej życie. Teraz ona stara się odmieniać życie napotkanych kobiet:

– Czuję się uprzywilejowana, że urodziłam się i wychowałam w Wielkiej Brytanii. W większości krajów na świecie kobiety nie mają łatwej sytuacji. One mówią mi często, że to co robię – dodaje im odwagi i siły, by spróbować różnych rzeczy we własnym życiu. To niezwykle satysfakcjonujące, że mogę im dać nadzieję, wskazać drogę – mówi Lisa.

Tyle kilometrów za nimi, a już mają pomysły na kolejne miejsca: powrót do Afryki, odwiedzenie Alaski, Dominikany, Kuby, Haiti i … Antarktydy.

Strona www: http://2ridetheworld.com/

Najnowsze

Ekskluzywna kolekcjaVignale od Forda – projekty Eriki Tsubaki

Wzornictwo Ford Vignale zachwyca prostotą. Oto nagradzana kolekcja specjalnie zaprojektowanych akcesoriów, zwłaszcza dla kobiet.

Weekendowa torba Ford Vignale
Wykonana z doskonałej skóry weekendowa torba Ford Vignale zdobyła prestiżową nagrodę IF Design Award w dziedzinie wzornictwa. Patrząc na nią, łatwo zgadnąć, dlaczego. Jej unikalny kształt nawiązujący do trapezu stanowi doskonałe połączenie włoskiej elegancji i miejskiego stylu życia. Lamówka i starannie wykonana podszewka subtelnie nawiązują wyglądem do foteli w samochodzie. Wymiary: 77 x 34 x 31 cm / Cena: 850 €

Etui na wizytówki lub karty kredytowe Ford Vignale
Wykonane z najlepszej skóry etui z kolekcji Ford Vignale to elegancki sposób na zachowanie porządku w wizytówkach i kartach kredytowych. Wymiary: 12 x 8 cm / Cena: 38 €

Damska portmonetka Ford Vignale
Czym byłaby torebka bez pasującej do niej portmonetki? W trosce o zgodność z estetyką projektów Forda portmonetkę wykonano z najlepszej, lśniącej perłowo skóry i nadano jej pełen wdzięku kształt. Wymiary: 21 x 12 x 3 cm / Cena: 115 €

Etui na iPhone Ford Vignale
To wykonane z wysokiej jakości skóry etui z kolekcji Ford Vignale zapewni twojemu iPhone’owi ochronę w najlepszym stylu.
Wymiary: 14 x 8 cm / Cena: 50 €

Klips na banknoty Ford Vignale
Klips z kolekcji Ford Vignale jest wykonany z metalu o srebrzystym połysku i pozwala w elegancki sposób uporządkować banknoty. Wymiary: 6 x 2 cm / Cena: 39 €

Jedwabny krawat Ford Vignale
Gdy założysz ten włoski, ręcznie wykonany krawat z czystego jedwabiu, żaden dzień nie będzie już taki sam. To doskonałe uzupełnienie twojego szytego na miarę garnituru. Szerokość: 7 cm / Cena: 69 €

Jedwabna apaszka Ford Vignale
Wykonana ręcznie z czystego jedwabiu włoska apaszka z kolekcji Ford Vignale. Pełna klasy i zmysłowa w dotyku. Ma w sobie tę niedocenianą cechę, która zdaje się mówić, że wszystko powinno przychodzić Ci z łatwością. Wymiary: 45 x 160 cm / Cena: 69 €

Lakier do paznokci Ford Vignale
Pomalować paznokcie na kolor pasujący do samochodu — czyż to nie fantastyczny pomysł? Jeśli doceniasz jakość koncepcji Ford Vignale, to znaczy, że masz oko do detali. Wszystkie trzy lakiery Ford Vignale o zdecydowanych barwach to oryginalne produkty do pielęgnacji paznokci. Nie zawierają formaldehydu, co zapewnia twardość i odporność lśniącej powłoki. Cena: 10 €

Najnowsze