Dostali pieniądze z covidowego wsparcia, kupili za nie Lamborghini i Porsche!

To nie pierwsza taka sytuacja, w której ktoś wpadł na pomysł, żeby złożyć wnioski o ogromne wypłaty z funduszu koronawirusowego i spełnić za nie swoje marzenia. Ponownie też okazało się, że to droga do bardzo krótkotrwałego szczęścia.

Sprawa dotyczy siedmiu mieszkańców Stanów Zjednoczonych z Teksasu oraz Illinois. Złożyli oni fałszywe wnioski w ramach federalnego programu wsparcia małych firm. Według amerykańskiego Ministerstwa Sprawiedliwości owych wniosków było przynajmniej 80, a wypłacona na ich podstawie kwota sięgnęła 16 mln dolarów!

W czasie pandemii kierowcy wciskają gaz do dechy. Rekordzista miał na liczniku 300 km/h

Późniejsze weryfikacje złożonych wniosków wykazały, że mężczyźni podrobili dokumenty dotyczące liczby zatrudnionych przez nich osób, ich wynagrodzenia oraz wydatków ponoszonych przez firmy. Podali też fałszywe dane bankowe i formularze podatkowe.

Zanim odpowiednie służby potwierdziły, że doszło do wyłudzenia pieniędzy, siedmiu przedsiębiorczych dżentelmenów zdążyło już zakosztować luksusu. Kupili sobie sporo ekskluzywnych dóbr, w tym samochody Lamborghini i Porsche. Długo się nimi jednak nie nacieszyli, a urzędnicy zajęli już ich nowe nabytki.

Kupił wymarzone Lamborghini z rządowej dotacji. Grozi mu teraz nawet do 70 lat więzienia

Ta historia przypomina do złudzenia sytuację z lipca, kiedy inny Amerykanin (tym razem z Florydy) również wystąpił o dotację w ramach ratowania firm w czasie epidemii, a za uzyskane w ten sposób pieniądze kupił sobie Lamborghini Huracana. Autem cieszył się kilka dni, za co może przypłacić odsiadką do końca życia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze