Dostali pieniądze z covidowego wsparcia, kupili za nie Lamborghini i Porsche!

Dostali pieniądze z covidowego wsparcia, kupili za nie Lamborghini i Porsche!

20 listopada 2020
To nie pierwsza taka sytuacja, w której ktoś wpadł na pomysł, żeby złożyć wnioski o ogromne wypłaty z funduszu koronawirusowego i spełnić za nie swoje marzenia. Ponownie też okazało się, że to droga do bardzo krótkotrwałego szczęścia.
Loading module...

Sprawa dotyczy siedmiu mieszkańców Stanów Zjednoczonych z Teksasu oraz Illinois. Złożyli oni fałszywe wnioski w ramach federalnego programu wsparcia małych firm. Według amerykańskiego Ministerstwa Sprawiedliwości owych wniosków było przynajmniej 80, a wypłacona na ich podstawie kwota sięgnęła 16 mln dolarów!

W czasie pandemii kierowcy wciskają gaz do dechy. Rekordzista miał na liczniku 300 km/h

Późniejsze weryfikacje złożonych wniosków wykazały, że mężczyźni podrobili dokumenty dotyczące liczby zatrudnionych przez nich osób, ich wynagrodzenia oraz wydatków ponoszonych przez firmy. Podali też fałszywe dane bankowe i formularze podatkowe.

Zanim odpowiednie służby potwierdziły, że doszło do wyłudzenia pieniędzy, siedmiu przedsiębiorczych dżentelmenów zdążyło już zakosztować luksusu. Kupili sobie sporo ekskluzywnych dóbr, w tym samochody Lamborghini i Porsche. Długo się nimi jednak nie nacieszyli, a urzędnicy zajęli już ich nowe nabytki.

Kupił wymarzone Lamborghini z rządowej dotacji. Grozi mu teraz nawet do 70 lat więzienia

Ta historia przypomina do złudzenia sytuację z lipca, kiedy inny Amerykanin (tym razem z Florydy) również wystąpił o dotację w ramach ratowania firm w czasie epidemii, a za uzyskane w ten sposób pieniądze kupił sobie Lamborghini Huracana. Autem cieszył się kilka dni, za co może przypłacić odsiadką do końca życia.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!