Karolina Chojnacka

Doskonałe wiadomości dla kierowców. Autostrada A1 w woj. śląskim całkowicie przejezdna

Kierowcy mają już do dyspozycji ostanie 10 kilometrów nowo wybudowanej, trzypasowej jezdni A1 w woj. śląskim. Kierowcy podróżujący między granicą państwa w Gorzyczkach i Kamieńskiem w województwie łódzkim - na prawie 207 kilometrów mają do dyspozycji dwie jezdnie autostrady.

21 grudnia 2021 roku udostępniono kierowcom ostatni odcinek budowanej autostrady A1 w woj. śląskim. Oznacza to, że jadąc od granicy państwa w Gorzyczkach do Kamieńska w woj. łódzkim, aż 207 kilometrów trasy przejedziemy autostradą.

Jadąc w kierunku północnym, aż do Kamieńska, kierowcy będą mieć do dyspozycji trzy pasy ruchu. W kierunku przeciwnym taki układ pasów będzie od Kamieńska do Kruszyny, a dalej dwa pasy ruchu. Do zakończenia robót będzie to nadal plac budowy, z ograniczeniem prędkości do 100 km/h.

Pierwsze pojazdy na udostępnionym odcinku A1
Pierwsze pojazdy na udostępnionym odcinku A1, fot. materiały prasowe / GDDKiA

Kolejne istotne zmiany na A1 jeszcze w tym roku

Od sprzyjających warunków pogodowych zależy czy jeszcze w tym roku na śląskim odcinku autostrady A1 kierowcy pojadą trzema pasami w obu kierunkach. Zmian należy spodziewać się również na odcinku Kamieńsk – Radomsko w województwie łódzkim. Na całym, blisko 17-kilometrowym odcinku kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze