Karolina Chojnacka

Autostrada A1 z trzema pasami. Druga jezdnia została oddana do dyspozycji kierowców

Kierowcy zmierzający na południe kraju mają do dyspozycji trzy pasy ruchu autostrady A1. Na udostępnionej do ruchu jezdni autostrady będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 km/h.

Zakończyły się prace na zachodniej jezdni autostrady A1 między węzłem Radomsko i granicą województw łódzkiego i śląskiego. Oddanie do dyspozycji kierowców zachodniej jezdni autostrady A1 na tym odcinku oznacza, że wszyscy jadący na południe kraju, po minięciu węzła Radomsko, będą mieli do dyspozycji 13-kilometrowy odcinek jezdni z trzema pasami ruchu.

Autostrada A1 z trzema pasami. Druga jezdnia została oddana do dyspozycji kierowców, fot. materiały prasowe / GDDKiA

Autostrada A1 z trzema pasami

Kierowcy zmierzający na południe kraju mają do dyspozycji trzy pasy ruchu, czyli całą szerokość jezdni na 7-kilometrowym odcinku na terenie województwa łódzkiego. Dotyczy to również sześciu kilometrów autostrady w województwie śląskim, od granicy województw w kierunku Częstochowy.

Na udostępnionej do ruchu jezdni autostrady – w kierunku południowym – będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 km/h. Jadący w przeciwnym, północnym kierunku, nadal będą poruszać się dwoma pasami ruchu, ponieważ w dalszym ciągu kontynuowane są tam prace budowlane. W związku z tym będzie tam obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Autostrada A1 z trzema pasami. Druga jezdnia została oddana do dyspozycji kierowców, fot. materiały prasowe / GDDKiA

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze