Długi korek na trzech pasach – wszystko przez trzech bezmyślnych kierowców

Znajomość przepisów ruchu drogowego, to nie tylko wiedza na temat tego kto kiedy ma pierwszeństwo i co oznaczają poszczególne znaki. To również umiejętność zachowania się w nietypowej dla wielu osób sytuacji.

Autor nagrania powoli przemieszcza się wraz z innymi kierowcami na trzech pasach ulicy. Wszyscy musieli się zastanawiać, skąd korek w takim miejscu, skoro w pobliżu nie ma żadnych świateł ani skrzyżowań.

Ogromny korek na jednym pasie, pusto na drugim. Dlaczego?

Co się okazało po kilku minutach ślamazarnej jazdy? Na środkowym pasie doszło do niewielkiej stłuczki trzech samochodów. Autor nagrania mijając pojazdy zatrzymał się i uprzejmie zapytał, czy ktoś jest ranny. Gdy dowiedział się, że nie, już w mniej uprzejmy sposób kazał wszystkim uczestnikom… zjeżdżać.

Wyprzedzał korek jadąc motocyklem. Nie skończyło się to dobrze

Miał w tym pełną rację. W sytuacji kiedy nikt nie został ranny (czyli to stłuczka, a nie wypadek), a pojazdy mogą się poruszać, uczestnicy zdarzenia mają obowiązek stanąć w miejscu nieutrudniającym ruchu. Nawet w sytuacji, kiedy z jakiegoś powodu wezwali policję i czekają na przyjazd patrolu. Funkcjonariusz może ukarać ich w takiej sytuacji za utrudnianie ruchu.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze