Karolina Chojnacka

Diesel droższy od benzyny. Kolejny tydzień rekordowych cen na stacjach paliw

Nie widać końca podwyżek na polskich stacjach. Z każdym tygodniem jest coraz drożej. Najdynamiczniejsze wzrosty cen notuje olej napędowy oraz gaz LPG. Niestety, jak wynika z prognoz, na razie nie widać szans na poprawę sytuacji.

Obecnie za paliwa płacimy dużo więcej niż przed rokiem, a ceny na stacjach benzynowych w Polsce systematycznie rosną. Średnia cena oleju napędowego jest aktualnie bardzo podobna do ceny benzyny bezołowiowej 95. Pojawiają się nawet informacje, że na niektórych stacjach za diesla zapłacimy nawet więcej niż za benzynę.

Ceny paliw stale rosną

Jak wynika z najnowszego raportu BM Reflex, średnia cena ON w Polsce wynosi obecnie 5,83 złotych za litr, co oznacza wzrost o 10 groszy w stosunku do wcześniejszego tygodnia. LPG kosztuje natomiast średnio 3,08 złotych, to o 12 groszy więcej niż przed tygodniem. Najmniej wzrosły ceny benzyny -  5,85 złotych oznacza podwyżkę o 2 grosze.

To jednak nie koniec złych informacji dla kierowców. BM Reflex informuje o wzroście hurtowych cen diesla i benzyny, co według prognoz w kolejnych tygodniach znacząco wpłynie na rynek. Szacunkowo zarówno ON, jak i PB mają kosztować średnio 5,89 złotych za litr.

Czy w tym roku zobaczymy na stacjach 7 złotych za litr paliwa?

Zdaniem analityków sytuacja cenowa na rynku paliw w Polsce nie daje kierowcom podstaw do optymizmu. Benzyna drożeje i będzie drożeć. Nie widać szans na odwrócenie trendu. Siedem złotych za litr niektórych paliw to już nie fikcja, a całkiem realna perspektywa. Sądząc po prognozach, jest to niestety tylko kwestia czasu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze