Debiut Motocaina Team w Pucharze Wiosny

Motocaina.pl objąła patronatem medialnym i wystawiła 100% damską załogę w drugiej rundzie Pucharu Automobilklubu Polski, KJS Puchar Wiosny. To pierwszy start tworzonego właśnie duetu Motocaina Team.

Zmagania rozpoczną się już w ten weekend – 8 i 9 maja. W skład Motocaina Team weszły utalentowane zawodniczki. Za kierownicą zasiądzie znana z mistrzostw Polski – pucharu Kia Picanto Magdalena Wilk – doświadczony kierowca wyścigowy oraz Jola Żuk – pilot rajdowy i fotograf sportów motorowych. Załoga Motocaina Team zadebiutuje w Pucharze Wiosny Kią Picanto w klasie Gość. Wsparcia finansowego zespołowi udzieliła firma abcdomu24.pl.

Liczymy na świetny wynik naszego zespołu, ale także na większy udział kobiet – amatorek w Pucharze Wiosny. Naszym celem jest krzewienie sportów motorowych wśród Pań przez współpracę z doświadczonymi organizatorami tego typu zmagań – mówi Katarzyna Frendl, redaktor naczelna Motocaina.pl. 

fot. Jola Żuk

Automobilklub Polski utworzył specjalnie dla Pań oddzielną klasyfikację, w której najlepsze zawodniczki będą walczyć o profesjonalne rękawice rajdowe, bluzy z kolekcji Subaru Lifestyle, czapeczki Subaru WRC oraz nakładki na pasy Sparco WRC. Sponsorem nagród dla startujących kobiet jest rallyshop.pl

O imprezie
Na dobry początek sportowych emocji, po odbiorze administracyjnym i badaniu kontrolnym samochodów, w sobotę 8 maja odbędzie się wieczorna, widowiskowa Super Próba Bemowo, gdzie wszyscy startujący będą rywalizować o puchar Prezesa Automobilklubu Polski.

Na niedzielę 9 maja, przewidziano 12 prób na trasie OS’ów Rajdu Barbórka (Bemowo, Żerań). Baza imprezy, start, meta i rozdanie nagród odbędzie się na Autodromie AP na Bemowie.

fot. Jola Żuk

Wystartować może aż 60 załóg. Lista zgłoszeń zostanie zamknięta w piątek 7 maja, zatem chętne kobiety mogą jeszcze zgłosić swoje uczestnictwo. Serdecznie zapraszamy!

Wpisowe na cały KJS wynosi 120 złotych lub 100 złotych dla członków AP. 

Puchar Wiosny na Facebook’u:

http://www.facebook.com/event.php?eid=116951328325756

Więcej informacji udziela: Jola Żuk po numerem telefonu 604 196 220 

Wiecej informacji na stronie http://www.automobilklubpolski.pl/sportsam/sportakt8.html

Regulamin uzupełniający, harmonogram imprezy oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz poniżej.

Wywiad z Magdą Wilk przeczytasz tutaj, a więcej informacji zdobędziesz klikając na www.magdawilk.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze