Czy w Warszawie motocykliści będą mogli jeździć buspasem?

Jak donosi TVN Warszawa, wiceprezydent stolicy Jarosław Dąbrowski jest za takim rozwiązaniem. Jego zdaniem unikniemy w Warszawie konfliktów między kierowcami jednośladów i samochodów.

Jednoślady mogłyby jeździć pasem przeznaczonym dla autobusów, taksówek i pojazdów uprzywilejowanych po zatwierdzeniu tego postulatu przez władze miasta Warszawa. Jest ku temu nieco bliżej, ponieważ w wiceprezydent stolicy jest motocyklistą i ma zamiar lobbować właśnie w tej kwestii – zapowiedział w TVN Warszawa, że będzie rozmawiał na ten temat z urzędnikami. Jego zdaniem, wpłynie to na bezpieczeństwo motocyklistów i zapobiegnie konfliktom, a na pewno zmiejszy ich liczbę – między kierowcami jednosladów i samochodów.

Małgorzata Socha ukarana za jazdę buspasemczytaj tu.

 

Motocyklista jadący między samochodami to w sezonie widok całkiem normalny.
fot. Motocaina.pl
Jakiej wysokości mandaty nas czekają, czy będą uzależnione od pensji, czy Straż Miejska będzie mieć prawo kontroli fotoradarem i jakie konsekwencje będą czekać pijanych kierowców – oto projekt zmian, który w tym tygodniu trafi do Sejmu. Czytaj tu.

Nie od dziś wiadomo, że większość miast europejskich i część polskich wprowadziło legalne poruszanie się buspasami przez motocyklistów i kierowców skuterów. Co więcej, statystyki wypadkowości i płynności ruchu potwierdzają, że takie rozwiązanie pozytywnie wpływa na zmniejszenie liczby korków, kolizji, czy sytuacji zagrażająch bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym rowerzystów i pieszych.

W USA motocykle jeżdżą na czerwonym świetle zgodnie z prawemczytaj tu.

Naszym zdaniem: oczywiście, takie rozwiązanie ma sens. Każdy kierowca motocykla czy skutera miał doczynienia z sytuacją konfliktową na drodze, na której nieświadomy zagrożenia kierowca samochodu postanowił wykonać nagły manerw skrętu. Dla bezpieczeństwa wszystkich – zarówno kierowców aut, jak i jednośladów – wprowadzenie legalnej jazdy buspasem dla miłośników dwóch kółek jest w pełni uzasadnione.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tu.

Co najbardziej denerwuje kierowców samochodów? Wcale nie motocykliści! Czytaj o tym tu.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

To będzie jedną wielką tragedią jak motocykliści będą szaleć po buspasach w Warszawie ,nie jedno
Krotnie wyłaniają się z znikąd i za nic mają sobie że kierowca z racji masy wielkości pojazdu ma o wiele póżnieszą i reakcję od motocyklisty gdzie on nadjeżdza z prędkością 80,120 km i to jest moment gdzie kierowca musi zareagować naciskając na pedały hamulca i ktoś się uderzy lub przewróci,a motocyklisty już dawno nie będzie i co winny będzie kierowca !, a motocyklista zamiast odpowiadać za swoje szarżowanie sobie pojedzie i będzie miał to wszystko w D….Pie. Granda chorych pomysłów urzędników w Warszawie !!!!!

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Nie wpuszczajcie motocykli na buspasy! Jeździmy codziennie rowerami przez most Poniatowskiego w obie strony buspasami. Poruszamy się z prędkościami od 20 do 35 km/h. Wielokrotnie byliśmy wyprzedzani przez cwaniaczków na motocyklach, którzy „lecieli” 80 i więcej km/h mijając nas o tzw. grubość lakieru. Ci wariaci są niebezpieczni. Zahaczenie motocyklem o rowerzystę grozi rowerzyście śmiercią. Sam podmuch powietrza przy takiej prędkości motocykla, powoduje utratę równowagi przez rowerzystę. Nie wpuszczajcie motocykli na buspasy!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze