Małgorzata Socha zapłaci za jazdę buspasem – film

Niedawno gazety rozpisywały się o tym, jak podczas nagrania „Zakupu kontrolowanego”  TVN Turbo autobus urwał drzwi Maserati Granturismo GT. Mandat otrzymał wówczas kierowca autobusu, ale policja zamierza też ukarać aktorkę Małgorzatę Sochę, która siedziała wtedy na prawym fotelu auta. Za co więc dostanie mandat?

Przerażona Małgorzata Socha
fot. youtube

Aktorka ma zostać ukarana punktami karnymi oraz grzywną w wysokości 200 zł za jazdę po buspasie i zatrzymanie się na przystanku autobusowym – wszystko to miało miejsce przed oddaniem kierownicy w ręce Adama Kornaciego, prowadzącego program Zakup Kontrolowany w TVN Turbo. Ma on być świadkiem w tej sprawie. Tak wspomina to wydarzenie.

– Było wtedy zimno, mokro i wietrznie, i Małgosia stwierdziła, że w Maserati, które ma bodaj 405 KM, po prostu nie czuje się do końca pewnie za kierownicą. Poprosiła mnie, żebym zamienił się z nią miejscami i przewiózł ją tym samochodem może trochę pewniej i szybciej. Kiedy zatrzymaliśmy się i zamienialiśmy miejscami, ruszający autobus wjechał nam w drzwi –  relacjonował dziennikarz.

Pechowe Maserati
fot. youtube

Najnowsze

Startuje Suzuki Shell Moto Szkoła 2012

Rusza kolejna edycja szkoleń, które cieszą się dużym uznaniem wśród motocyklistów.

Suzuki Intruder C1800
fot. Suzuki

Moto Szkoła oferuje właścicielom i użytkownikom motocykli Suzuki możliwość skorzystania z kursów doszkalających w cyklu podstawowym. Szkolenia obejmują część teoretyczną oraz praktyczne warsztaty w zakresie manewrowania, bezpiecznego pokonywania zakrętów, awaryjnego hamowania i omijania przeszkód.

Szkolenia prowadzą doświadczeni instruktorzy, program jest przemyślany, a grupy szkoleniowe nieduże. Oferta jest skierowana nie tylko dla początkujących, ale również doświadczonych kierowców.

Po ukończeniu Moto Szkoły uczestnicy otrzymają certyfikaty, które upoważniają do otrzymania zniżki w wysokości 5% na ubezpieczenie motocykla w firmie Uniqa w salonach dealerskich Suzuki.

Szkolenia odbywają się w całej Polsce według określonego harmonogramu. Aktualny harmonogram wraz z dodatkowymi informacjami o Suzuki Shell Moto Szkole zostanie umieszczony na stronie www.suzuki-moto.pl.

Najnowsze

Motor Show w Poznaniu: premiery aut z grupy Volkswagena

W dniach od 13 do 15 kwietnia odbędzie się Poznań Motor Show 2012. Oficjalne otwarcie jest zapowiadane na godzinę 14.00 w hali 3A. Tuż po tym swoje nowości zaprezentują marki należące do grupy Volkswagena.

Volkswagen up!
fot. Volkswagen

Popularność Targów Motoryzacyjnych w Poznaniu jest ogromna. Organizatorzy spodziewają się, że tegoroczna edycja zgromadzi ponad 50 tysięcy zainteresowanych.

Pierwszy dzień jest przeznaczony dla ekspertów i dziennikarzy, można o nim przeczytać tutaj.

Po oficjalnym otwarciu hala 3A przeobrazi się w Auto City – miasto marek grupy Volskwagen. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowane zostaną Volkswagen up! w wersji pięciodrzwiowej, nowe Audi A3 i Porsche Boxster oraz Amarok z automatyczną skrzynią biegów. Škoda przedstawi nowy projekt wspierający bezpieczeństwo „Škoda Auto Lab“.

W sobotę oraz niedzielę (14-15 kwietnia) targi zostaną otwarte dla zwiedzających. Hala 3A
w całości będzie wypełniona ekspozycją marek należących go grupy Volkswagena w Polsce. Na powierzchni prawie 5 tysięcy m2 zaprezentowanych zostanie 50 samochodów. Wśród gości targów zostanie rozlosowana bardzo atrakcyjna nagroda: Volkswagen up!.

Najnowsze

Jubileuszowe modele Opla

W tym roku Opel obchodzi swoje 150. urodziny. Z tej okazji firma przygotowała kolekcję jubileuszowych modeli pod nazwą „Opel Edition 150”. Można wśród nich znaleźć Corsę, Merivę i Astrę.

Opel Astra
fot. Opel

Jubileuszowe edycje Corsy i Merivy są wyposażone w 16-calowe aluminiowe felgi, nową tapicerkę i specjalne nakładki na progi. Corsa została dodatkowo wyposażona w poduszki boczne. Meriva natomiast z okazji jubileuszu otrzymała przedni podłokietnik instalowany w szyny Flex Rail oraz przyciemniane szyby tylne-boczne oraz tylną.

Astra „Opel Edition 150” została wyposażona na urodziny marki w 17-calowe strukturalne felgi, również nową tapicerkę i nakładki na progi, a ponadto czujnik parkowania (przód i tył), komputer pokładowy, skórzaną kierownicę wielofunkcyjną, radio CD 400 z 7 głośnikami i pakiet foteli komfort 1.

Opel Meriva
fot. Opel

Wszystkie modele wyróżnia specjalne oznakowanie symbolem „Opel Edition 150”. Są dostępne w kolorach czerwonym i czarnym. W salonach pojawią się w specjalnie oznakowanych sektorach.

Oferta ważna jest do końca roku modelowego, co w praktyce oznacza, że do końca 2012 roku będzie można kupić Corsę, Merivę i Astrę z wyposażeniem specjalnej edycji.

Najnowsze

Abu Dhabi Desert Challenge: Dąbrowski nadal na przedzie

Czwarty etap za nami. Marek Dąbrowski ukończył wyścig na drugiej pozycji i nadal prowadzi w klasie Open Trophy. Kuba Przygoński natomiast zajął miejsce ósme i w klasyfikacji generalnej jest szósty.  

fot. Orlen Team

Etap czwarty liczył sobie 317 kilometrów i zdecydowanie wyróżnili się w nim Portugalczycy. Pierwszy na mecie pojawił się zeszłoroczny mistrz świata, Helder Rodrigues, wyprzedzając Rubena Farię i i Paulo Goncalvesa.

Kuba Przygoński traci do zwycięzcy 20’22, ale nadal zamierza walczyć o podium.

„Na pierwszym etapie popełniłem duży błąd nawigacyjny. Straciłem około 10 minut i to właśnie tego czasu nie mogę teraz nadrobić, by być sklasyfikowanym w czołowej trójce. Odrabiam sukcesywnie po kilka minut, ale jestem źle rozstawiony, jeśli chodzi o pozycję startową. Jutro ostatni dzień zawodów, często jest tak, że zawodnicy popełniają błędy nawigacyjne właśnie na tym etapie. Trochę liczę na pomyłkę konkurentów oraz to, że ja pojadę dobrze, co da mi możliwość walki i podium” – powiedział.

Marek Dąbrowski przegrał dziś wprawdzie z Australijczykiem Troyem O’Connorem, ale jego przewaga nadal wynosi 1h33’30, wygraną ma zatem w zasięgu ręki.

Abu Dhabi Desert Challenge klasyfikacja mistrzostw świata  (etap czwarty)

1. Helder Rodrigues (P) Yamaha 450 YZF              4:22.57
2. Ruben Faria (P) KTM 450                                    +40
3. Paulo Goncalves (P) Husqvarna TE 449 RR        +2.45
4. Matthew Fish (AUS) KTM 450 EXC                  +7.05
5. Jordi Viladoms (E) KTM 450                               +8.53
6. Alessandro Botturi (I) KTM 450                          +9.46
7. Sean Gaugain (ZA) Honda CRF 450X                +9.47
8. Kuba Przygoński (PL) KTM 450                          +11.14
9. Joan Barreda (E) Husqvarna TE 449 RR            +13.33
10. David Casteu (F) Yamaha 450 YZF                   +13.36
11. Marc Coma  (E) KTM 450                                  +15.26

Abu Dhabi Desert Challenge klasyfikacja Open Trophy (etap czwarty)

1. Troy O’CONNOR  (AUS) KTM 530 EXC                      5:04:49           

2. Marek Dąbrowski (PL) KTM 505                                   +12.25 

Klasyfikacja generalna (po etapie czwartym)

1. Coma 17:25.40, 2. Barreda +6.34, 3. Goncalves +8.25, 4. Faria +9.20, 5. Viladoms +12.36, 6. Przygoński +20.22, 7. Gaugain +34.32, 8. Fish +49.59, 9. Casteu +44.10, 10. Ceci +1:03.32

Klasyfikacja generalna Open Trophy (po etapie czwartym)

1. Dąbrowski 20:23:37, 2. O’Connor +1:33:30

 

Najnowsze