Coraz więcej stacji szybkiego ładowania w Polsce. Ładowarki Ionity stanęły przy autostradzie A2

Przy autostradzie A2 w województwie łódzkim działają dwie nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych. Dzięki szybkim ładowarkom o mocy do 350kW ładowanie może trwać nawet o siedem razy krócej w porównaniu do standardowych rozwiązań dostępnych przy autostradach.

Shell i Ionity poszerzają sieć stacji dużej mocy do ładowania samochodów elektrycznych o dwa nowe punkty, tym razem przy autostradzie A2 w województwie łódzkim. Kierowcy będą mogli naładować swoje samochody na stacji w Niesułkowie oraz w Nowostawach.

Obydwie stacje są zlokalizowane przy autostradzie A2, w bliskiej odległości od węzła A1. Stacja MOP Niesułków jest położona w kierunku Warszawy, a Nowostawy w kierunku Poznania.

Na każdej stacji znajdują się dwie ładowarki o mocy do 350kW z możliwością zainstalowania dwóch kolejnych w każdym z tych punktów.  

Ionity udostępnia kierowcom w Polsce kolejne stacje ładowania
Ionity udostępnia kierowcom w Polsce kolejne stacje ładowania, fot. materiały prasowe

Dzięki szybkim ładowarkom o mocy do 350kW ładowanie może trwać nawet o siedem razy krócej w porównaniu do standardowych rozwiązań dostępnych przy autostradach. Łącznie w Polsce funkcjonuje już 12 szybkich ładowarek Shell-Ionity na sześciu stacjach.

Shell zapowiada kolejne stacje ładowanie samochodów elektrycznych

Poza stacjami w Niesułkowie i Nowostawach, ładowarki Shell-IONITY znajdują się również w punktach MOP Olsze-Wschód i Zachód, w Kaszewach Kościelnych oraz w Świecku. Wszystkie są zlokalizowane przy autostradach, aby zapewnić jak największą wygodę kierowcom. W najbliższym czasie Shell planuje również wystartować w Polsce z ładowarkami własnymi o mocy ok. 150+ kW.  Monika Kielak-Łokietek, dyrektorka działu stacji paliw i rozwoju sieci detalicznej w Shell Polska, wyznała:

Zdajemy sobie sprawę, że elektromobilność w Polsce jest w fazie początkowej, ale traktujemy to jako przyszłościowy kierunek. W tym roku planujemy mieć już 20 szybkich ładowarek w 10 lokalizacjach, a to nie wszystko, bo będziemy stawiać też na własne rozwiązania. Globalnym celem firmy jest, aby do 2025 roku mieć 500 tys. ładowarek elektrycznych na całym świecie. Jest to też jeden z elementów naszej strategii, w ramach której do 2050 roku chcemy obniżyć ślad węglowy netto produktów energetycznych Shell o 65%, przyczyniając się w ten sposób do poprawy stanu powietrza w miastach.

Shell ostatnio rozszerzył również gamę swoich rozwiązań w zakresie elektromobilności dla klientów flotowych, którym  oferuje hybrydową kartę Shell Card EV. Dzięki niej kierowcy mogą zapłacić bezgotówkowo za ładowanie samochodu elektrycznego lub hybrydowego plug-in w ponad 800 punktach w Polsce. Użytkownicy Shell Card EV mogą też korzystać z aplikacji Shell Recharge, która umożliwia znajdywanie najbliższych punktów ładowania, uzyskiwanie aktualnych informacji o taryfach, prędkościach i dostępności punktów czy podgląd przewidywanego czasu ładowania i kosztu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze