Co roku rośnie liczba samochodów, które trafiają „pod choinkę”. Które modele sprawdzają się na prezent?

Przed Świętami Bożego Narodzenia ludzie są w stanie wydać duże pieniądze na prezenty dla swoich bliskich, a co roku rośnie liczba samochodów, które trafiają „pod choinkę”. A wy co podarujecie w tym roku swoim bliskim?

Ponadto pandemia zmieniła podejście wielu z nas i często traktujemy samochód jako najbezpieczniejszy środek transportu, który może nas uchronić przez zarażeniem koronawirusem. Drugą grupą klientów, którzy najczęściej kupują samochody pod koniec roku, są przedsiębiorcy i firmy, chcące podnieść koszty uzyskania przychodów do końca roku. Pomimo tego, że 2020 był rokiem bardzo niekorzystnym dla wielu Polaków, w grudniu liczba sprzedanych aut w Polsce jest porównywalna z rokiem poprzednim.

Przed Świętami Bożego Narodzenia szczególnie popularne są samochody prawie nowe, które klienci traktują jako niedrogi wariant nowego samochodu, którego nie byliby w stanie kupić nawet przed końcem roku ze względu na długi czas oczekiwania.

W grudniu tego roku 68% klientów preferuje silniki benzynowe, które są bardziej odpowiednie dla kierowców sezonowych i początkujących, a jednocześnie lepiej sprawdzają się zimą. Popyt na automatyczną skrzynię biegów ustabilizował się i obecnie jest na poziomie 13% klientów. 9% samochodów wybieranych przez kierowców ma napęd na cztery koła. Najpopularniejszą marką jest tradycyjnie Opel (15%), następnie Skoda (10%) i Ford (7%). Najpopularniejsze modele to Opel Astra i Insignia oraz Skoda Fabia.

Żródło: AAA AUTO

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze