Quantcast

Citroen kończy produkcję rodzinnego minivana. Kultowy model przechodzi do historii

Segment minivanów powoli przechodzi do historii. Większość producentów samochodów wycofała minivany ze swojej oferty na rzecz SUV-ów, crossoverów. Citroen właśnie zdecydował się zakończyć produkcję swojego ostatniego minivana.

Citroen ogłosił, że kończy produkcję modelu Grand C4 SpaceTourer, ponieważ klienci od minivanów wolą SUV-y i crossovery. Produkcja modelu oficjalnie zakończy się w lipcu.

Citroen Grand C4 SpaceTourer
Citroen Grand C4 SpaceTourer, fot. materiały prasowe / Citroen

Pierwszym minivanem Citroena był Evasion, wprowadzony na rynek w 1994 roku. Po nim pojawiły się takie modele jak średniej wielkości C8, kompaktowa Xsara Picasso i mały C3 Picasso. Sprzedaż minivanów Citroena osiągnęła swój szczyt w 2007 roku, kiedy to producent sprzedał 115 000 sztuk Xsary Picasso i 215 000 sztuk C4 Picasso.

Citroen Grand C4 SpaceTourer został wprowadzony na rynek w 2013 roku jako C4 Picasso (w 2019 roku zmieniono nazwę Picasso na SpaceTourer). Od tego czasu sprzedał się w liczbie ponad 730 000 egzemplarzy.

Samochód początkowo był dostępny zarówno w wersji pięcioosobowej, jak i siedmioosobowej (Grand), ale w ostatnich latach sprzedawano tylko wersję siedmiomiejscową.

Citroen Grand C4 SpaceTourer
Citroen Grand C4 SpaceTourer, fot. materiały prasowe

Segment minivanów powoli przechodzi do historii

Po zakończeniu produkcji Citroena Grand C4 SpaceTourer na rynku pozostanie niewiele minivanów. To między innymi Volkswagen Touran, Ford Galaxy i S-Max czy Renault Espace czy BMW Serii 2 Active Tourer.

Chętni na siedmiomiejscowego Citroena będą mieli do wyboru tylko dwa, elektryczne pasażerskie vany – małego e-Berlingo i średniej wielkości e-SpaceTourer. Francuski producent zapewnia także, że elementy stylu minivanów znajdą się w modelach C5 X i C5 Aircross.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze