Citroen DS5 jak mała czarna

Trzeci model z linii DS - Citroen DS5 pojawi się na polskim rynku wiosną 2012. Zapowiada się interesująco nie tylko na elegancki wygląd, ale również ciekawą ofertę silnikową. Za najtańszy wariant zapłacimy poniżej 100 tysięcy złotych.

Citroen DS5
fot. Citroen

Są kobiety, które rozważając wyjście na elegancki raut wybierają zwykle małą czarną. Nie lubią ekstrawagancji, wolą stonowanie, a niepodważalna elegancja i klasyka zawsze się obroni. Wszystko wskazuje na to, że podobnie może być z samochodami.

Szykowna stylizacja auta – dlaczego nie? Niebawem do polskich salonów wjedzie Citroen DS5, który będzie oferowany w trzech poziomach wyposażenia (Chic, So Chic i Sport Chic), z dwoma silnikami benzynowymi i dwoma wysokoprężnymi do wyboru. Już od poziomu wyposażenia Chic auto wyposażono całkiem bogato m.in. w elektryczny hamulec postojowy, automatycznie włączane reflektory i wycieraczki przednie, radio CD MP3 z bi-tunerem oraz gniazdem USB i Jack, Citroën eTouch, obręcze kół ze stopów lekkich 17″ oraz chromowane elementy nadwozia.

W testach Euro NCAP Citroen otrzymał 5 gwiazdek; w bazowej wersji otrzymamy systemy ABS, BAS, EBD, ESP, Inteligentny System Kontroli Trakcji oraz poduszki powietrzne (przednie kierowcy i pasażera; boczne i kurtynowe).

Cena wersji Chic z silnikiem 1.6 e-HDi 110 MCP to
99 000 złotych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze