Citroën Tubik – minivan inspirowany dostawczakiem

Tubik - to najnowszy koncept MV francuskiej marki, inspirowany produkowanym w latach 1939-41 niewielkim dostawczym modelem TUB oraz słynnym modelem H z okresu 1947-81. Zadebiutuje podczas targów motoryzacyjnych we Frankfrucie.

Citroën Tubik
fot. Citroën

Citroën zdaje się przeżywać prawdziwy renesan. Koncepcyjny model nazwany Tubik chociaż inspirowany dawnymi samochodami dostawczymi, w założeniu ma być nowoczesnym, komfortowym minivanem przeznaczonym dla dziewięciu osób.

Wymiary auta wynoszą 4,8 metra długości, 2,08 metra szerokości i  2,05 metra wysokości. Drzwi biegnące niemal na całej długości samochodu otwieraja się do góry. Wnętrze można zaaranzować na kilka sposobów. Trzy rzędy foteli tworzą przytulny salonik z nastrojowym oświetleniem, aksamitnym wyściełaniem foteli i pokrytą skórą podłogą. Rozrywkę pasażerom zapewnia duży ekran telewizyjny i wysokiej klasy sprzęt audio.

Napęd Tubika to układ Hybrid4 wykorzystujący jednostkę diesla i silnik elektryczny.  Poprzez zastosowanie 22-calowych obręcze kół z oponami Michelin o niskich oporach toczenia i zawieszeniu opierającym się na firmowym systemie hydropneumatycznym, pozwalającym na znaczne obniżenie nadwozia w czasie jazdy z większymi prędkościami Tubik ma spalać tyle co popularne sedany. Czy podbije serca specjalistów i miłośników motoryzacji zoabczymy już za tydzień.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze