Ciche Volvo

Brzmienie samochodu to ważna rzecz - zwracamy uwagę na rasowe pomruki spod maski lub złościmy się na irytujące dźwięki wydawane przez inne auta na drogach. Odgłos samochodu to nie tylko pochodna silnika, szumu opon, czy profilu tłumika, a ważny element tworzenia auta.

Kabina akustyczna imitująca drogę.
fot. Volvo

O tym, że dźwięk auta to ważna sprawa wie każdy producent samochodu, lecz wyraźnie skupia się na nim Volvo. Firma pracuje w tej chwili w laboratorium akustycznym nad brzmieniem swoich nowych samochodów hybrydowych (ich silniki będą połączeniem silnika elektrycznego i diesla), zwracając uwagę na niezwykle ważny aspekt bezpieczeństwa.

Ciche samochody, do których należą wszystkie hybrydy, choć są przyjemne dla ucha stają się zagrożeniem dla pieszych i rowerzystów. 

Na odgłos samochodu składają się dźwięki irytujące, informujące i kojące, a znalezienie odpowiedniej proporcji między nimi (przy wyeliminowaniu dźwięków irytujących) wymaga odpowiednich badań i odtworzenia w komorze akustycznej warunków drogi. 

fot. Volvo
fot. Volvo

Jakie będzie więc nowe Volvo? O tym przekonamy się dopiero za 3 lata, ale słuchając o badaniach producenta mamy nadzieję, że uda mu się idealnie połączyć odgłos stada koni mechanicznych pod maską oraz bezpiecznego dla pieszych i cichego dla użytkowników samochodu. 

Źródło: Volvo

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze