Chciał zawrócić na autostradzie, korzystając z kładki dla pieszych

Chciał zawrócić na autostradzie, korzystając z kładki dla pieszych

16 kwietnia 2020
1
25
Myślicie, że u nas kierowcy potrafią zdrowo kombinować na autostradach? Kierujący na tym nagraniu dopiero wykazał się wyjątkową „inwencją”.

Co zrobić w sytuacji, kiedy przegapisz zjazd z autostrady? To proste - trzeba jechać do kolejnego i albo zawrócić, albo dotrzeć do celu korzystając z dróg lokalnych. Nie brakuje niestety kombinatorów, którzy uważają, że mogą wycofać na autostradzie, albo pojechać pod prąd pasem awaryjnym.

Tir jechał pod prąd drogą ekspresową

Chiński kierowca na poniższym nagraniu nie był aż tak nierozsądny. Wpadł co prawda na pomysł zawrócenia wcześniej, niż na kolejnym zjeździe, ale wykorzystał do tego kładkę dla pieszych. Sprawę miał o tyle ułatwioną, że jechał Suzuki Jimny, którego możliwości offroadowe i niewielkie rozmiary pozwoliły mu wspiąć się po stromych schodach bez problemu.

Tego jeszcze nie grali - Matiz zawraca na wjeździe na drogę ekspresową

Później pojawił się problem z wjechaniem na samą kładkę. Wygląda na to, że było zbyt ciasno, żeby Jimny mogło na nią wmanewrować. Co mogło uratować „pomysłowego” kierowcę, ponieważ udźwig kładki wynosi 1000 kg, a więc nieco mniej, niż bazowe Jimny bez kierowcy. Cała sprawa zakończyła się mandatem o równowartości około 116 zł i punktami karnymi.

Komentarze

dajan55
16 kwietnia 2020 10:18
Ja wiem że głupota to nie jest tylko polski wynalazek - w innych krajach też i w tej specjalności z nami konkurują i to z całkiem niezłymi wynikami !.
Chobielin
16 kwietnia 2020 18:30
Jak widać KRETYNI są nie tylko w Totalnej
Jou > Chobielin
16 kwietnia 2020 22:20
Racja u pisuarów też
Silesia > Jou
17 kwietnia 2020 02:35
To w stylu sfrustrowanego platformersy.
Mirek > Silesia
17 kwietnia 2020 05:35
A ktocto jest "sfrustrowany platformersy"? Co wy tam ćpacie w tej trolowni?!
Mirek > Chobielin
17 kwietnia 2020 05:33
Dokładnie, są i w PO, i w psychiatryku, są i w PiS! Odkrywcze, prawda? :)
Dammly > Chobielin
17 kwietnia 2020 05:41
Co oznacza Totalna? W tvpis powiedzieli że tak trzeba mówić?
Ero > Dammly
17 kwietnia 2020 06:56
W TVN uczą takich głupot
Ero > Ero
17 kwietnia 2020 07:18
A propos dlaczego w TVN pokazywali gejów jak najwięcej gejów prawa dla gejów a teraz wielce normalne rodziny pokazują? Dlaczego teraz nie pokazują tych gejów jak w domu siedzą i się naparzają w swoim zakłamaniu na małej powierzchni
Pjaki > Ero
17 kwietnia 2020 13:42
O Srebrnym Brylancie mowisz
Diabolo 1 > Ero
18 kwietnia 2020 08:27
Pewnie jak lodówkę otwierasz to też zaraz geja widzisz.
My tu o motoryzacji gawędzimy.
feelek > Chobielin
18 kwietnia 2020 00:36
nie martw się,
wszystko ma swój kres:
PiS też
Tomek
16 kwietnia 2020 20:23
Premer za kułkiem.
majchal
16 kwietnia 2020 22:40
Każdy sposób na reklamę jest dobry.
Kijl
17 kwietnia 2020 05:46
Ale jak z autostrady zjechał do kładki ? Fejk
Marcin > Kijl
17 kwietnia 2020 09:45
Pewnie że tak. Wiechał po schodach i zjechał po tej samej stronie. Tak dla jaj.
Gosc
17 kwietnia 2020 06:35
Fajna reklama
Mistien
17 kwietnia 2020 06:56
Hahahaha to się nazywa pomysłowość
Chszim
17 kwietnia 2020 12:27
Dobre auto na miejskie korki idealne rozwiązanie ino że u nas nie ma takich kładek
Mietek
17 kwietnia 2020 12:29
Nie no.. Słaby ten kierowca. Bez problemu tak krutkim samochodem by tam się zmieścił by skręcić na kładkę ze schodów. Ze 4 razy do przodu do tyłu i by pojechał.
Jz
17 kwietnia 2020 16:29
Pojeby
Ira
17 kwietnia 2020 20:02
Mistrz
Diabolo 1
18 kwietnia 2020 08:25
A wszystko było pięknie filmowane od A do Z.Czysty przypadek.
Klasyczny marketing.
Wesoły _ro
20 kwietnia 2020 08:15
Ktoś myślący wie że to niemożliwe wjechał z dolu z drugiej strony i zjechal. Nie ma możliwości by nawrócić z kładki w dol
Mati
24 kwietnia 2020 07:48
Jakoś nie chce mi się wierzyć w te 1000kg. Musiał by wtedy znajdować się na kładce znak, że nie może na niej przebywać więcej niż 12-15 osób. A wygląda, że zmieściło by się na niej kilka razy więcej. Takie konstrukcje projektuje się i bada bada z maksymalnym możliwym obciążeniem. W Chinach na pewno też.