Chciał być zabawny i pokazał środkowy palec do fotoradaru. Stracił prawo jazdy

Chciał być zabawny i pokazał środkowy palec do fotoradaru. Stracił prawo jazdy

06 sierpnia 2020
2
Z władzą nie ma żartów - przekonał się o tym pewien 26-latek, który zamiast niewielkiego mandatu za nieznaczne przekroczenie prędkości, zapłaci 75 razy większą grzywnę! Plus przez pewien czas nie wsiądzie za kółko.

Złośliwi powiedzą, że to wszystko dlatego, że sprawa miała miejsce w Niemczech, a obiegowa opinia o poczuci humoru tej nacji jest wszystkim dobrze znana. Ale prawda jest taka, że zachowanie kierowcy było raczej niskich lotów.

Kierowca Bentleya przekroczył prędkość o prawie 100 km/h i myślał, że uniknie mandatu

26-latek przejeżdżając koło miejscowości Kulmbach, przekroczył dozwoloną prędkość o 11 km/h. Według taryfikatora za takie wykroczenie należy się mandat w wysokości 20 euro. Przewinienie drobne i każdemu chyba zdarzyło się podobne przekroczenie, choćby przypadkiem.

Babcia chciała ochronić wnuczka-pirata. Zapłacili oboje

Mężczyzna najwyraźniej wiedział jednak, że zostanie uwieczniony. Może nawet specjalnie pojechał nieco za szybko, żeby pokazać policji co sądzi o jej działaniu, nie narażając się przy tym na dotkliwą karę?

Jechał 193 km/h w mieście! Takiej kary się nie spodziewał

Jak wiecie z tytułu, policjanci nie wykazali się wyrozumiałością. Sprawa została potraktowana jako obraza funkcjonariuszy i trafiła przed oblicze sądu. Ten przyznał rację policjantom i zasądził 1500 euro grzywny oraz miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów.

Komentarze

iza
07 sierpnia 2020 10:08
z niemiecką policją żartów nie ma
And
08 sierpnia 2020 10:04
Lichocka?