Jechał 193 km/h w mieście! Takiej kary się nie spodziewał

Kierowca Porsche, który niemal czterokrotnie przekroczył dozwoloną prędkość, został sfotografowany przez fotoradar. Liczył, że dzięki temu uda mu się uniknąć odpowiedzialności.

193 km/h, przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h, jechało Porsche zarejestrowane przez fotoradar w Sierakowicach Prawych, w powiecie skierniewickim. Do właściciela pojazdu skierowano wezwanie do wskazania osoby, będącej w posiadaniu pojazdu podczas zdarzenia.

Właściciel Porsche poinformował komu tego dnia użyczył samochodu, ale osoba ta nie odpowiadała na wielokrotnie wysyłane do niej wezwania do wskazania kto prowadził auto w momencie popełnienia wykroczenia. Po próbach ustalenia kierującego z wykorzystaniem dostępnych baz danych, skierowano przeciwko „milczącemu użytkownikowi” wniosek o ukaranie do sądu, w związku z niewskazaniem komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie.

Decyzją sądu posiadacz pojazdu został ukarany grzywną w wysokości 5000 zł oraz obciążony kosztami sądowymi w wysokości 570 zł. Wyrok jest prawomocny.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Ehhhh…. czyli udało mu się uniknąć zabrania prawka. Bogaty jednak może więcej.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze