Ceny paliw w Polsce. Ile będzie kosztować paliwo w Święta Wielkanocne?

Ceny paliw na stacjach idą w dół i wiele wskazuje na to, że przed świętami wielkanocnymi nastąpi kolejna obniżka. To bardzo dobra wiadomość dla kierowców, którzy w weekend ruszą w trasę, by odwiedzić swoich najbliższych.

Analitycy serwisu e-petrol.pl przedstawili najnowsze dane dotyczące cen paliw na stacjach benzynowych, które pochodzą ze środy 13.04.2022. Zgodnie z obliczeniami ekspertów średnia cena benzyny Pb95 wynosi 6,41 zł/litr, oleju napędowego – 6,99 zł/litr, a autogazu – 3,67 zł/litr.

Gdzie paliwo jest najtańsze, a gdzie najdroższe?

Jak podkreślają eksperci serwisu e-petrol.pl, na paliwowej mapie Polski wyróżniają się aktualnie trzy regiony, w których  zarejestrowano najniższe ceny paliw. Są to województwa: świętokrzyskie z ceną 6,37 zł za litr Pb95, opolskie, w którym za diesla płaci się 6,96 zł/l (jedyne województwo ze średnia ceną oleju poniżej 7 zł) oraz lubelskie, gdzie LPG kosztuje 3,56 zł.

Najdroższa benzyna jest na Podlasiu oraz w województwie zachodniopomorskim, gdzie za litr tego paliwa płaci się 6,45 zł. Za olej napędowy najwięcej płacą kierowcy na stacjach w Małopolsce – 7,1 zł/l. Autogaz jest najdroższy na Mazowszu – 3,72 zł/l.

Ile będzie kosztować paliwo w Święta Wielkanocne?

Analitycy portalu e-petrol.pl przewidują, że przed Świętami Wielkanocnymi nastąpi kolejna obniżka cen paliw w Polsce:

Skala przeceny na stacjach była pozytywnym zaskoczeniem, szczególnie w przypadku diesla. Operatorzy rynku detalicznego mocno ścięli swoje marże, dzięki czemu tankowanie jest najtańsze od miesiąca. Co więcej, w tym tygodniu możemy liczyć na kontynuację tej spadkowej tendencji i według prognoz e-petrol.pl na stacjach będziemy notować ceny z przedziału: 6,34-6,48 zł/l dla 95-oktanowej benzyny, 6,99-7,15 zł/l dla diesla i 3,60-3,72 zł/l dla LPG.

Przewidywane ceny na stacjach paliw w święta:

  • cena benzyny Pb 95 – 6,34-6,48 zł/l
  • cena diesla ON – 6,99-7,15 zł/l
  • cena autogazu – 3,60-3,72 zł/l

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze