Daria Mikólska

Ceny paliw w hurcie tanieją. Jest szansa na tańsze tankowanie?

Hurtowe ceny paliw spadają od 9 marca z podobną dynamiką jak w przypadku wzrostów. Nie ma jeszcze powodów do wielkiej euforii, ale w ocenie ekspertów sytuacja powoli zaczyna się stabilizować.

Mamy dobra wiadomość dla wszystkich kierowców. Od kilku dni hurtowe ceny spadają w bardzo dynamicznym tempie. Czy mamy szansę na powrót do normalnych cen w najbliższym czasie?

Paliwo za 8 zł/l. Kolejna bariera przekroczona

Ten tydzień był rekordowy pod względem ceny paliw na stacjach. Kierowcy po raz pierwszy w historii zobaczyli ceny wynoszące więcej niż 8 złotych za litr. Psychologiczną barierę przebił olej napędowy. Benzyna bezołowiowa w tym samym czasie utrzymywała się na poziomie powyżej 7 złotych.

Czytaj: Czy zabraknie paliwa w Polsce? Orlen odpowiada

Wszystkiemu winne były hurtownie podnoszące ceny w bardzo dużym tempie już od 1 marca. Największe wzrosty przypadały na okres 5-9 marca. Wtedy ceny hurtowe benzyny 95 w wzrosły z 6074 zł do 6624 zł za m3. Dużo wyższą podwyżkę zaliczył olej napędowy, który w hurcie wzrósł z 6638 do 7669 zł za m3.

Ceny paliwa

Dla szybkiego porównania, 25 lutego, zaraz po wybuchu wojny w Ukrainie benzyna kosztowała ok. 5250 zł za m3, a olej napędowy 5400 zł za m3.

Ceny paliw spadną w przyszłym tygodniu?

Eksperci z serwisu e-petrol poinformowali o spadkach cen w hurtowniach. Od 9 marca 2022 roku perspektywa robi się coraz bardziej optymistyczna.

Ceny paliw w marcu

W hurtowniach Lotosu benzyna bezołowiowa spadła z 6624 zł do 6305 zł za m3. Olej napędowy również zanotował mocny spadek z 7699 do 7060 zł za m3. W tym przypadku tempo oleju napędowego to ponad 200 zł na dzień. Benzyna zalicza wolniejszą obniżkę – ok. 100 zł na dzień.

Zobacz: Nowe limity paliwa na stacjach PKN Orlen

Jeśli powyższe trendy utrzymają się przez najbliższe dni, ceny paliwa powinny ustabilizować się na poziomie w okolicach 6 zł za litr.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze