Caterham z klocków Lego

Duński producent przedstawia kolejny projekt związany z czteroma kółkami. Tym razem maniacy układania klocków Lego będą mogli złożyć kolejny pojazd. Jest to brytyjski samochód sportowy - Caterham 620R.

Jeżeli nie masz budżetu lub odpowiedniej ilości miejsca w garażu żeby złożyć pełnowymiarowego Caterhama, to mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Lego wydało właśnie nowy zestaw, który pozwala złożyć z 770 elementów jedną z ikon brytyjskiej motoryzacji. Model 620R nie jest najbardziej wymagającym projektem stworzonym przez specjalistów od klocków. Zaprezentowane niedawno zestawy Volkswagena Beetle czy Porsche 911 GT3 RS składały się kolejno z 1167 i 2704 elementów. 

Najnowszy projekt to sportowa maszyna w jaskrawym, żółtym kolorze. Przez środek samochodu przebiegają dwa czarne pasy, a całość dopełnia układ wydechowy z końcówkami umiejscowionymi po bokach. Model pozwala na otwieranie maski, pod która znajduje się dość szczegółowo odtworzony silnik. Dodatkowo otwiera się też tylny bagażnik, gdzie ukryto koło zapasowe. Caterham z klocków Lego ma 28 cm długości, 14 cm szerokości oraz 10 cm wysokości. W zestawie jest jeszcze zestaw do podpierania osi, dzięki czemu auto można wystawić bez kół.

Projekt powstał w ramach programu Lego Ideas, który pozwala użytkownikom na stworzenie dowolnego produktu, który musi zebrać w sieci co najmniej 10 tys. głosów. Duńskiemu producentowi klocków spodobał się projekt, po czym firma zapytała o zgodę producenta samochodów Caterham i w ten sposób model wszedł do produkcji. 

Zestaw już niebawem pojawi się w sprzedaży, a konkretnie na początku października. W Wielkiej Brytanii trzeba będzie za niego zapłacić 69 funtów. W USA będzie kosztował 79,99 dolarów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze