
Caterham z klocków Lego
Duński producent przedstawia kolejny projekt związany z czteroma kółkami. Tym razem maniacy układania klocków Lego będą mogli złożyć kolejny pojazd. Jest to brytyjski samochód sportowy - Caterham 620R.
Jeżeli nie masz budżetu lub odpowiedniej ilości miejsca w garażu żeby złożyć pełnowymiarowego Caterhama, to mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie. Lego wydało właśnie nowy zestaw, który pozwala złożyć z 770 elementów jedną z ikon brytyjskiej motoryzacji. Model 620R nie jest najbardziej wymagającym projektem stworzonym przez specjalistów od klocków. Zaprezentowane niedawno zestawy Volkswagena Beetle czy Porsche 911 GT3 RS składały się kolejno z 1167 i 2704 elementów.
Najnowszy projekt to sportowa maszyna w jaskrawym, żółtym kolorze. Przez środek samochodu przebiegają dwa czarne pasy, a całość dopełnia układ wydechowy z końcówkami umiejscowionymi po bokach. Model pozwala na otwieranie maski, pod która znajduje się dość szczegółowo odtworzony silnik. Dodatkowo otwiera się też tylny bagażnik, gdzie ukryto koło zapasowe. Caterham z klocków Lego ma 28 cm długości, 14 cm szerokości oraz 10 cm wysokości. W zestawie jest jeszcze zestaw do podpierania osi, dzięki czemu auto można wystawić bez kół.
Projekt powstał w ramach programu Lego Ideas, który pozwala użytkownikom na stworzenie dowolnego produktu, który musi zebrać w sieci co najmniej 10 tys. głosów. Duńskiemu producentowi klocków spodobał się projekt, po czym firma zapytała o zgodę producenta samochodów Caterham i w ten sposób model wszedł do produkcji.
Zestaw już niebawem pojawi się w sprzedaży, a konkretnie na początku października. W Wielkiej Brytanii trzeba będzie za niego zapłacić 69 funtów. W USA będzie kosztował 79,99 dolarów.

Najnowsze
-
Autostrada A2 w chaosie! Kierowcy wściekli na gigantyczne utrudnienia. Kiedy koniec tej drogi przez mękę?
Od soboty autostrada A2 między Poznaniem a Świeckiem to dla niektórych farsa. Kierowcy muszą mierzyć się z koszmarem organizacji ruchu. Tymczasowe pasy, zakazy dla ciężarówek, ograniczenia prędkości do 50 km/h i brak pasa awaryjnego – to tylko część problemów. Dlaczego rozbudowa trzeciego pasa zamienia się w drogę przez mękę? Sprawdzamy zmiany i to czy da się przejechać bez nerwów. -
Amortyzatory to nie tylko wygoda! Oto groźne mity, które mogą skutkować śmiertelnym wypadkiem!
-
Volvo ES90 – 700 km zasięgu w elektryku dzięki polskim innowacjom! Co jeszcze stworzyli eksperci z Volvo Tech Hub w Krakowie?
-
Kto buduje polskie drogi? Firmy z UE i… Chin. Kto jeszcze zarabia miliardy i czy zdąży do 2030 roku?
-
Nowa Mazda6e – czy elektryk z duszą sportowego sedana podbije rynek?
Zostaw komentarz: