Karolina Chojnacka

Bugatti Baby II – elektryczne Bugatti dla czternastolatka

Wyprodukowanych zostanie zaledwie 500 samochodzików, które od 0 do 60 km/h przyspieszają w 6 sekund.

Bugatti Owners’Club i The Little Car Company ogłosili oficjalne partnerstwo, po bardzo udanej premierze limitowanej edycji Bugatti Baby II. Pieczęć najstarszego na świecie klubu właścicieli Bugatti nadaje samochodzikowi Bugatti Baby II certyfikowany status i wyznacza początek prestiżowej współpracy między The Little Car Company a Bugatti Owners’Club.

Założony w 1929 roku i liczący ponad 2000 członków The Bugatti Owners’Club, z siedzibą w Prescott Hill Climb w Wielkiej Brytanii, jest najstarszym klubem marki na świecie. Partnerstwo pozwoli podobnie myślącym członkom The Little Car Company i członkom Bugatti Owners’Club dzielić wspólną pasję do doskonałego projektowania i inżynierii.

Bugatti Baby II

Bugatti Baby II stworzony przez Little Car Company to autentyczny, współczesny remaster oryginalnego Bugatti Baby – ważny dla zachowania historii marki Bugatti, ale także inspirujący nowe pokolenie młodych entuzjastów Bugatti.

Oryginalny Bugatti Baby powstał w 1926 roku, kiedy Ettore Bugatti i jego syn Jean postanowili zbudować wersję Type 35 w skali 50% dla najmłodszego syna Ettore, Rolanda, na jego czwarte urodziny. Jednak to, co miało być samochodem jednorazowym, spotkało się z tak pozytywnymi opiniami klientów odwiedzających Molsheim, że Bugatti zdecydował się na produkcję Baby. W latach 1927-1936 powstało 500 sztuk samochodziku. Teraz fani marki mają szansę posiadać kawałek tej historii z Bugatti Baby II.

Przeczytaj też: Bugatti Bolide – hipersportowy samochód o mocy 1850 KM, stworzony z myślą o zabawie na torze

Zaprojektowany dla czternastolatków i starszych dzieci, w pełni elektryczny Bugatti Baby II jest większy i znacznie szybszy niż jego poprzednik. Od 0 do 60 km/h przyspiesza w zaledwie 6 sekund (w zależności od wagi kierowcy). W nawiązaniu do nowoczesnej inżynierii Bugatti, modele Vitesse i Pursang są wyposażone nawet w „Speed Key”, pozwalający na osiągnięcie maksymalnej prędkości 70 km/h. Wyprodukowanych zostanie zaledwie 500 samochodzików.

Baby II opiera się na cyfrowym skanie 3D oryginalnego samochodu Lyon GP z identyczną geometrią i zawieszeniem. Jedynym ukłonem w stronę nowoczesności jest wprowadzenie regulowanych amortyzatorów, umożliwiających klientom dostosowanie obsługi w sposób niedostępny w czasach świetności Type 35.

Inne funkcje, które przypadną do gustu entuzjastom, to wiernie działające repliki oryginalnych instrumentów Type 35, dostosowane do czasów współczesnych. Na przykład wskaźnik ciśnienia paliwa stał się wskaźnikiem akumulatora, a w ukłonie w stronę Bugatti Veyron, wskaźnik oleju zmienił się w wskaźnik mocy. Regulowane pedały są wykonane z litego aluminium i dumnie prezentują słynne logo Bugatti „EB”. Uchwyt pompy paliwa został dokładnie odtworzony, ale teraz służy jako selektor jazdy do przodu i do tyłu.

Przeczytaj też: Bugatti Lifestyle – ubrania i akcesoria inspirowane supersamochodami

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze