Budowa fabryki Tesli w Niemczech zablokowana przez sąd na wniosek ekologów!

Po raz kolejny niemieccy obrońcy środowiska stanęli na drodze budowie europejskiej Gigafactory Tesli, która powstaje 38 km od Berlina. Tym razem powodem jest troska o dobro… węży.

Samochody elektryczne to podobno przyszłość motoryzacji oraz spełnienie marzeń ekologów. Możliwe że faktycznie tak jest, ale wcale nie podoba im się perspektywa budowy fabryki takich samochodów. Po raz kolejny wystąpili na drogę sądową, aby zatrzymać lub utrudnić powstawanie zakładu Tesli w Niemczech i dopięli swego.

Niemcy protestują przeciw budowie fabryki Tesli. Bo będzie zatrudniać Polaków?

Sąd we Frankfurcie nad Odrą przychylił się do wniosku Brandenburskiego Związku Ochrony Przyrody oraz Zielonej Ligi, które domagały się zaprzestania wycinki 83 hektarów lasu sosnowego, niezbędnej dla budowy fabryki. Mają tam powstać tereny magazynowe oraz linia kanalizacyjna, ale właśnie w tym miejscu, znajdują się siedliska gniewosza plamistego – gatunku węża znajdującego się pod ścisłą ochroną. Obecnie nie można ich odłowić, ponieważ ukryły się i zapadły w hibernację.

Otwarcie polskiego salonu Tesli coraz bliżej? Firma poszukuje pracowników

Orzeczenie sądu jest tymczasowe i trudno powiedzieć, czy firma Elona Muska będzie musiała czekać z dalszymi pracami na tym terenie do wiosny, czy też otrzyma wcześniejszą zgodę. Pierwotne plany zakładają uruchomienie fabryki 1 lipca przyszłego roku. Z punktu widzenia Tesli to niezwykle ważna inwestycja, ponieważ będzie to pierwszy zakład w Europie i drugi na świecie. Ma produkować 500 tys. samochodów rocznie i zatrudniać 12 tys. osób.

Tesla obniża ceny swoich modeli. Firma boi się, że nie spełni zobowiązania?

Niemieccy ekolodzy oraz okoliczni mieszkańcy wielokrotnie protestowali już, przeciwko budowie fabryki Tesli. Firma uzyskała bowiem zgodę na budowę na terenie zalesionym i docelowo wytnie aż 150 hektarów lasu. Pojawiały się także argumenty, że okoliczne miejscowości mogą mieć problemy z dostępnością wody pitnej. Niemcom nie podoba się również, że zakład powstaje 74 km od polskiej granicy, co rodzi obawy że to nie niemieccy obywatele skorzystają na pracy w nowej fabryce.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

czy Tesla to skąpiec? Wystarczy zapłacić ekologom i po sprawie

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze