Brytyjczycy ignorują podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze

Na brytyjskiej stronie GoodMobilePhones przeprowadzono ankietę, z której wynika, że 81 % spośród 1.859 respondentów w Wielkiej Brytanii przyznaje się do korzystania z telefonu bez użycia zestawu głośnomówiącego podczas jazdy, mimo że jest to to zabronione od ponad siedmiu lat.

Jak pokazała ankieta spośród tych 81%, 52% korzysta z telefonów komórkowych do wykonywania połączeń, 44% wysyła smsy, 31% sprawdza swoją pocztę, a 24% z nich przegląda portale społecznościowe takie jak Facebook czy Twitter. Tylko 12% badanych zadeklarowało, że nigdy nie nawiązuje połączenia podczas jazdy bez zestawu, a tylko 3% kategorycznie stwierdziło, że nie korzysta z swoich telefonu podczas jazdy.

Jeszcze bardziej niepokojące okazało się być, że 62% nie wiedziało, że jest to zabronione, a 27% stwierdziło, że jest w pełni świadomy zagrożenia wynikającego z używania telefonu komórkowego podczas jazdy i kar z tym związanych.

– Wyniki ankiety są zaskakujące. Nie spodziewałam się, jak wiele osób nadal korzysta z telefonu, bez użucia do tego odpowiednich akcesoriów, szczególnie biorąc pod uwagę jak wszyscy jesteśmy świadomi niebezpieczeństw. Co prawda zdaje sobie sprawę, że robimy to mimowolnie stojąc np. w korku, jednak nie zmienia to faktu, że jest to nadal nielegalne, nie mówiąc już że niebezpieczne dla nas i innych kierowców”.

Ze wzglądu na czasy, w których żyjemy ciągłe przywiązanie do telefonów komórkowych zdaje się nieuniknione. Wiele wskazuje również na to, że problem będzie się pogłąbiał, dlatego już teraz w stanach wymyślono nowy system, który ma zablokować możliwość wysyłania smsów podczas jazdy.

My jednak opowiadamy się za tym, aby rozsądnie korzystac z dobrodziejstw nowych technologii i zaopatrzyć się zaopatrzył się w odpowiedni dla siebie zestaw, których na rynku jest obecnie wiele.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze