Karolina Chojnacka

Bottas zostaje w Mercedesie

Według informacji portalu Motorsport.com Mercedes podpisze kontrakt z Bottasem na sezon 2021.

Mercedes jeszcze oficjalnie nie ogłosił składu swojego zespołu na sezon 2021. Przedstawiciele Srebrnych Strzał wielokrotnie jednak zapewniali o chęci kontynuowania współpracy ze swoimi obecnymi kierowcami – Lewisem Hamiltonem i Valtterim Bottasem.

O ile przedłużenie kontraktu sześciokrotnego mistrza świata wydaje się wszystkim oczywistością, przyszłość Bottasa w zespole Mercedesa wcale nie była pewna. Wiele plotkowało się, że w kolejnym sezonie Fina zastąpi młody George Russell lub Sebastian Vettel, z którym Ferrari nie przedłużyło kontraktu.

Przeczytaj też: Nowe barwy bolidu Mercedesa w walce z dyskryminacją

Wszystko wskazuje jednak na to, że władze Mercedesa nie będą ryzykować zatrudnienia niedoświadczonego Russella, ani tworzyć wybuchowego duetu Hamilton-Vettel.

Valtteri Bottas dołączył do zespołu Srebrnych Strzał w sezonie 2017. Za każdym razem jego umowa była przedłużana jedynie o rok. Tak samo ma być z kontraktem na sezon 2021.

Po dwóch wyścigach sezonu 2020 Valtteri Bottas prowadzi w klasyfikacji generalnej, z przewagą 6 punktów nad zespołowym partnerem. Fin wygrał inaugurujące sezon Grand Prix Austrii, a w Grand Prix Styrii był drugi.

Przeczytaj też: GP Austrii: Bottas wygrywa pełen zwrotów akcji wyścig

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze