Bolid Formuły 1 z klocków Lego. McLaren MCL35M zachwyci fanów klocków i wyścigów

Współpraca McLarena oraz Lego zaowocowała powstaniem modelu MCL35M z serii Lego Technic. Miniaturowy bolid Formuły 1 składa się z 1432 elementów.

Klocki Lego i samochody wbrew pozorom mają ze sobą wiele wspólnego. Kolorowe klocki i samochody rozpalają wyobraźnię zarówno małych, jak i dużych chłopców i dziewczynek. Klocki Lego to wymarzony prezent nie tylko dla dzieci, ale i dla ojców. Wielu „dużych chłopców” kupuje zestawy Lego dla swych synów, po czym je składają, by samemu na chwilę stać się dzieckiem i przypomnieć sobie beztroskie dzieciństwo.

W portfolio Lego jest wiele propozycji dla dorosłych, którzy klockami Lego bawią się jak dzieci. Zestawy konstrukcyjne Lego Technic zawierają miniaturowe modele najlepszych i najbardziej znanych samochodów świata. Pojazdy z tej serii są doskonałymi ozdobami i świetnie nadają się do zabawy w wyścigi.

Współpraca McLarena oraz Lego zaowocowała powstaniem modelu MCL35M. Nad zestawem pracowali projektanci z Lego Group przy wsparciu ludzi z zespołu McLarena.

McLaren MCL35M z klocków Lego
McLaren MCL35M z klocków Lego, fot. materiały prasowe / McLaren / Lego

Miniaturowy bolid składa się z 1432 elementów. Po złożeniu ma długość 65 centymetrów. Wyposażony jest w silnik V6 z ruchomymi tłokami, zawieszenie, układ kierowniczy oraz blokadę mechanizmu różnicowego.

MCL35M z klocków Lego ubrany jest w barwy McLarena z sezonu 2021 roku, choć w stylistyce modelu nie brakuje elementów odnoszących się już do technicznych przepisów Formuły 1 opracowanych z myślą o nadchodzącym sezonie.

James Key, dyrektor techniczny zespołu, wyznał:

Cieszymy się, że możemy zaprezentować wyjątkowy model naszego McLarena przygotowany przez Lego Technic. Jest zabawny i intrygujący i choć wspomina nasze barwy z sezonu 2021, jednocześnie daje kibicom pewien wgląd w projekt samochodu na 2022 rok.

McLaren MCL35M z klocków Lego – cena

McLaren MCL35M z klocków Lego dostępny będzie w sprzedaży od 1 marca. Cena zestawu to 799 złotych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze