Bobby Regester spada z Pikes Peak – film

Szczyt Pikes Peak leży 16 km na zachód od Colorado Springs. O tym, żeby pokonać tam niezwykle trudną trasę marzy wielu. Jednak czasami nawet mając ogromne doświadczenie, nie zawsze się to udaje, o czym ostatnio przekonał się Bobby Regester.

Bobby Regester (ur. 1956 w Boulder, Colorado), były kierowca serii Indy Racing. Jeździł w sezonach 1999-2000. Na swoim koncie posiada również wiele zwycięstw na Pikes Peak International Hill Climb. Obecnie startuje w kategorii Super Stock Car. Na co dzień mieszka w okolicy wzgórza Pikes Peak i zajmuje się sprzedażą nieruchomości na tym terenie.
fot. YouTube

Przedstawiamy materiał filmowy, przedstawiający przerażające ujęcia wypadającegoz trasy kierowcy Bobbiego Regester. Zawodnik stracił kontrolę nad samochodem wychodząc z jednego z ostrych zakrętów na szczycie Pikes Peak.  Bobby spadał z klifu bardzo gwałtownie.

Z groźnie wyglądającego wypadku kierowca wyszedł bez szwanku, ale te 10 sekund z pewnością dostarczyło mu ogromnej dawki adrenaliny! Zobaczcie sami:

 

Najnowsze

Złote Lwy dla reklamy Chryslera

"Born of Fire" -zaprezentowana podczas Super Bowl reklama Chryslera otrzymała pięć nagród podczas 58. Międzynarodowego Festiwalu Reklamy w Cannes.

fot. YouTube

Złote Lwy – podobnie jak na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, to główna nagroda Międzynarodowego Festiwalu Reklamy (International Festival of Creativity) odbywającego się w Cannes (Francja).

Nagroda przyznawana jest w kilku kategoriach. W tym roku bez wątpienia zwyciężyła reklama Chryslera niewątpliwym „Born of Fire”, która zebrała aż pięć statuetek:
– za reżyserię
– za najlepsze wykorzystanie muzyki
– za najlepszy scenariusz
– za najlepszą reklamę motoryzacyjną

oraz Brązowego Lwa za najlepszy montaż.

Chrysler, zainspirowany piosenką ” Lose Yourself” Eminema przyjął zasadę, że „porażka nie wchodzi w grę.” Potwierdza to również fakt, że firmie udało się spłacić rządowe pożyczki sześć lat przed terminem.

Najnowsze

TAP – Volkswagen proponuje jazdę bez kierowcy?

Ile razy jadąc autostradą chcieliście, aby auto samo przebyło tą często nudną i męczącą trasę? Volkswagen Group Research postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom prezentując technologię TAP, dzięki której monitorowany przez kierowcę pojazd może poruszać się po autostradzie w trybie półautomatycznym przy prędkości do 130 km/h.

„Temporary Auto Pilot” (TAP) – Tymczasowy Autopilot
fot. Volkswagen

„Temporary Auto Pilot” (TAP) – Tymczasowy Autopilot to swego rodzaju etap przechodni między obecnymi systemami asystującymi, a samochodem poruszającym się w pełni automatycznym trybie. Jak podkreślił prof. dr Jurgen Leohold podczas prezentacji projektu badawczego Unii Europejskiej o nazwie HAVEit*, TAP to:
– Przede wszystkim jest to ważny kamień milowy na drodze ku bezwypadkowemu ruchowi drogowemu.

TAP łączy funkcje półautomatyczne np. funkcje monitorowane przez kierowcę z innymi systemami wspomagającymi, takimi jak ACC czy Asystent Toru Jazdy w jeden kompleksowy układ.

– Mimo to kierowca przez czas zachowuje odpowiedzialność za proces i zawsze kontroluje sytuację. Kierowca może w każdej chwili pominąć lub dezaktywować system i musi go ciągle monitorować.- tłumczy Leohold.

TAP na podstawie analizy sytuacji na drodze ma za zadanie oferować kierowcy optymalny poziom automatyzacji. Dodatkowe czynniki jakie podlegają analizie to samopoczucie kierowcy i stan samego systemu. Ma to na celu zapobiegać wypadkom spowodowanym błędami popełnianymi przez nieuważnych, zmęczonych lub rozkojarzonych kierowców.

TAP powstał w ramach projektu HAVEit*.
fot. Volkswagen

W trybie jazdy półautomatycznej TAP:
– redukuje prędkość przed wejściem w zakręt
– utrzymuje prędkość wybraną przez kierowcę
– zachowuje bezpieczną odległość od pojazdu znajdującego się z przodu, jak również określoną odległość od oznaczeń pasa ruchu

Technologia zakłada również monitoring znaków informujących o ograniczeniu prędkości i zasadach wymijania. Ma również ułatwiać jazdę po ztałoczonych ulicach, przez automatyzację zatrzymywania i ruszania z miejsca w korkach. Samochód korzystający z TAP może rozwijać prędkość do 130 km/h na autostradach i podobnych drogach.

Mimo tylu dogodności kierowca zawsze musi bacznie obserwować sytuację na drodze i interweniować w razie konieczności.

 

* Highly Automated Vehicles for Intelligent Transport – Wysoce Zautomatyzowane Pojazdy na Rzecz Inteligentnego Transportu to projekt badawczy sponsorowany przez Unię Europejsk, który został powołany do życia w celu stworzenia koncepcji i technologii dotyczących wysoce zautomatyzowanych pojazdów drogowych. Ma to pomóc w zmniejszeniu przeciążenia kierowców, zapobiegać wypadkom, zmniejszyć negatywny wpływ ruchu drogowego na środowisko i sprawić, że będzie on bezpieczniejszy. Projekt rozpoczęto w lutym 2008 roku, a udział w nim wzięło 17 partnerów reprezentujących europejski przemysł motoryzacyjny i świat nauki.


Najnowsze

Pro-Motocyklowa Belgia

Już wkrótce w Belgii wejdą w życie nowe przepisy, które nadadzą kilka praw motocyklistom poruszającym się po drogach tego kraju.

Belgia od 1 września wprowadza nowe przepisy dotyczące motocyklistów.
fot.wrn

W chwili obecnej przez Europe przetacza się fala debat dotycząca zakazów oraz obowiązków, jakie mają obowiązywać motocyklistów. Nie tak dawno sami byliśmy w Polsce świadkami artykułów nawołujących do piętnowania motocyklistów. We Francji z kolei przetoczyły się protesty użytkowników jednośladów związane ze zmianą przepisów o ruchu drogowym.

Jak się okazuje są kraje w Europie, które stawiają na liberalność, a nie na wygórowane przepisy, które mają za zadanie zniechęcić ludzi do poruszania się „dwoma kółkami”, jednym z nich jest Belgia. Kraj ten od 1 września wprowadzi nowe przepisy dotyczące motocyklistów. Poniżej prezentujemy zmiany:

– Jazda pomiędzy samochodami będzie możliwa z prędkością do 50km/h i tylko wtedy, gdy różnica prędkości pomiędzy autami, a motocyklem nie będzie przekraczać 20km/h. Przejazd pomiędzy samochodami będzie dozwolony jedynie przy użyciu lewego skrajnego pasa ruchu.

– Parkowanie na chodnikach będzie dozwolone w sytuacji, gdy motocykl pozostawi, co najmniej 1, 5 metra wolnej przestrzeni.

– Dzieci powyżej ósmego roku życia będą mogły jeździć, jako zwykły pasażer jadąc na tylnym siodełku. Maluchy w wieku od 3 do 8 lat będą mogły podróżować w foteliku dziecięcym na motocyklach nieprzekraczających pojemności 125ccm. Dzieci poniżej 3 roku życia będzie obowiązywał zakaz jazdy jednośladami.

 

Najnowsze

Coraz szybsze ładowanie pojazdów elektrycznych?

Włoska stolica mody - Mediolan została wybrana jako miejsce europejskiej prezentacji innowacyjnego systemu stacji ładowania pojazdów elektrycznych, który ma skrócić czas ładowania z około ośmiu godzin do nawet niecałej godziny.

Stacja ładowania, jaką można zainstalować pod firmą.

www.geindustrial.com

GE WattStation umożliwiają skrócenie czasu ładowania z około ośmiu godzin (w przypadku stosowania standardowych systemów) do nawet niecałej godziny (dla pojazdów wyposażonych w akumulator o pojemności 24 kWh z pełnym cyklem ładowania).

W prezentowanym w centrum wystawienniczym Fiera Milano City w  Mediolanie rozwiązaniu zastosowano specjalistyczne urządzenia i złącza, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie takich wyników. GE WattStation stanowi ważny krok na drodze ku popularyzacji samochodów elektrycznych:

– Obecnie niemal wszyscy najwięksi producenci wprowadzają samochody elektryczne do masowego użytku. Muszą jednak zdawać sobie sprawę z tego, że powszechna akceptacja tego środka lokomocji wśród konsumentów wymaga modernizacji sieci energetycznej, zapewnienia łatwej dostępności stacji zasilających oraz skrócenia i uproszczenia procesu ładowania pojazdów – stwierdził Todd Johnstone, dyrektor generalny europejskiego działu Industrial Solutions GE Energy.

 

 

 

 

 

Panel do instalacji w domu.

www.geindustrial.com

 

Stacje ładowania WattStation dostępne są w dwóch wersjach: wolnostojąca (przeznaczonej do zastosowania na ulicach miast i w firmach) oraz w wersji domowej (przeznaczonej do montażu w miejscach postojowych i garażach). Sposób konstrukcji stacji umożliwia także jej przyszłą modernizację w miarę pojawiania się kolejnych inteligentnych technologii z zakresu transmisji danych i rozliczeń z klientem.

www.geindustrial.com

 

 

 

Najnowsze