BMW zatrudnia uczennice do składania aut

Uczennice ze szkoły Carl Von Lindte w Monachium wzięły udział w obozie technologicznym BMW.

Silnik diesla BMW serii 3
fot. BMW

Zadaniem dwudziestu dwunasto, trzynasto i czternastolatek było złożenie BMW serii 3 od podstaw do każdej, najmniejszej śrubki. Podzielone zostały na grupy, z których każda miała inne zadanie do wykonania i inną część samochodu do złożenia. Wszystko oczywiście pod pilnym okiem dziesięciu nauczycieli.

Młode dziewczyny były zachwycone pracą i porównywały ją do skomplikowanych puzzli. Jedna z uczestniczek, Tatiana Wiberg opisywała, jak trudne, a jednocześnie satysfakcjonujące było wykonanie zadania jej grupy – złożenie podwozia, przedniego zderzaka i błotników.

Uczennicom tak bardzo spodobała się praca, że niektóre poważnie zastanawiają się nad kolejnymi praktykami i późniejszą karierą w BMW. Manfred Theunert, szef wydziału szkoleń BMW przyznaje, że uważa kobiety za nieodłączny element przyszłości fabryk bawarskiej marki.

Nie ma w tym nic dziwnego, bo nie jest to pierwszy koncern, który docenił drobiazgowość i precyzję kobiecej pracy. Od wielu lat Harley Davidson zatrudnia kobiety do składania swoich motocykli, a amerykańska armia z kobiecą pomocą produkuje najnowsze myśliwce i czołgi. Jednak trzeba przyznać, że techniczne obozy szkoleniowe dla uczennic w BMW to świetny pomysł na zakorzenienie motoryzacyjnej pasji w młodych umysłach. W końcu im wcześniejsza nauka, tym lepsze efekty.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze