Blechmann R 18 – nowy custom bike od BMW Motorrad

24 sierpnia 2020
12
Bernhard Naumann, znany na scenie custom motocykli jako Blechmann, prezentuje swoją wersję BMW R 18.

„Blechmann” to nazwa mocna jak stal. To również pseudonim Bernharda Naumanna, znanego austriackiego speca od custom bike’ów, który wspólnie z BMW Motorrad prezentuje swoje najnowsze dzieło: Blechmann R 18.

BMW R 18 podąża za tradycją historycznych jednośladów BMW. Zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym czerpie inspirację ze słynnych modeli, takich jak BMW R 5, ponownie skupiając uwagę na istocie motocykla. Dlatego Bernhard Naumann przy tworzeniu Blechmanna R 18 zdecydował się jedynie na minimalne modyfikacje ramy i rozwiązań technicznych oraz wykorzystał tylko oryginalne punkty mocowania.

Przeczytaj też: BMW Motorrad prezentuje nowy motocykl R 18 Dragster

Czym jest właściwie customizacja?

„Customizacja” to słowo coraz częściej pojawiające się w szeroko pojętym biznesie. W praktyce pojęcie to można określać jako dopasowywanie produktu do indywidualnych potrzeb klienta.

Czemu Blechmann nie postrzego swojej pracy jako klasycznej „customizacji”?

Pracę zaczynam od usunięcia części oryginalnej wersji, aż pozostanie „białe płótno”. Projekt rozwija się w miarę postępu prac. Nazywam to „rapid prototyping w stylu Blechmanna” .

Przeczytaj też: BMW Vision Next Concept 100 - motocykl przyszłości

Nad stylistyką i wykonaniem Blechmann pracuje najczęściej sam. W razie potrzeby korzysta z pomocy starannie dobranych profesjonalistów”:

Sam nie zdołasz nic zrobić na tym świecie, ale cieszę się, że mam do dyspozycji niezawodnych ludzi.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!