Quantcast
Daria Mikólska

BMW M obchodzi 50. urodziny. Oto limitowany wariant 1000 RR

BMW M GmbH to firma, której nie trzeba specjalnie przedstawiać. Sportowa dywizja bawarskiej marki obchodzi w tym roku półwiecze istnienia. Z tej okazji producent postanowił wydać na świat limitowane wersje swoich modeli. Jednym z nich jest motocykl 1000RR w wydaniu M RR 50 Years M.

BMW M to nie tylko samochody. Niemiecka marka od 2018 roku z sukcesem wprowadza do oferty motocykle. Początkowo były dostępne w formie specjalnej wersji wyposażenia, a następnie zadebiutowały jako indywidualne maszyny. Motocykl M 1000 RR doczekał się limitowanego wydania z okazji 50. rocznicy założenia firmy.

Zobacz: BMW M – historia firmy – 40 lat BMW M GmbH

Pełna nazwa motocykla to BMW M 1000 RR 50 Years M. Motocykl wyróżnia się już na pierwszy rzut oka jaskrawym malowaniem w kolorze Sao Paulo Yellow i grafikami M Sport. To jednak nie koniec atrakcji. Na liście dodatków nie mogło zabraknąć pakietu z włókna węglowego. M Carbon obejmuje błotniki, owiewki, a także pakietu M Billet oferującego aluminiowe osłony silnika oraz dźwignie sprzęgła i hamulca.

BMW M 1000 RR 50 Years M
BMW M 1000 RR 50 Years M

Motocykl otrzymał anodowany wahacz i wyczynowy łańcuch M Endurance. Na liście wyposażenia znajduje się system pomiaru czasu okrążeni połączony z GPS oraz specjalne oznaczenia z okazji 50. urodzin BMW M.

Przeczytaj koniecznie: BMW M4 CSL – najszybsze M w historii. 550 KM i sprint do „setki” w 3,7 sekundy

Jednoślad napędza czterocylindrowy silnik znany z M 1000 R. Jednostka rozwija 205 KM maksymalnej mocy, a pierwsza setka pojawia się na liczniku już po 3 sekundach. Prędkość maksymalna przekracza 300 km/h.

BMW M 1000 RR 50 Years M
BMW M 1000 RR 50 Years M

Klienci zainteresowani zakupem limitowanej wersji muszą się pospieszyć. Motocykl będzie dostępny w Europie tylko do 30 listopada. Oficjalna sprzedaż ruszyła kilka dni temu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze