Biegnij z pierwszą pomocą. Nie bój się ratować!

Obawa przed nieumiejętnym udzieleniem pomocy czy nawet skrzywdzeniem poszkodowanego, strach przed bliskim kontaktem z obcą osobą – konieczność pokonania takich barier towarzyszy świadkom wypadków. Tymczasem najgorszy scenariusz w sytuacji zagrożenia życia to bezczynność.

BMW Group Polska oraz Pokojowy Patrol, czyli wolontariusze działający przy Fundacji WOŚP, rozpoczynają kampanię pod hasłem „Biegnij z pierwszą pomocą. Nie bój się ratować”. Jej celem jest przełamywanie strachu przed udzielaniem pierwszej pomocy.

Inauguracja zaplanowana na 30 sierpnia będzie towarzyszyła BMW Półmaratonowi Praskiemu w Warszawie. Tego dnia w specjalnej strefie w Parku Skaryszewskim w godzinach od 9 do 14 wszyscy chętni będą mogli nauczyć się lub udoskonalić umiejętność sprawnego udzielania pierwszej pomocy pod okiem instruktorów Pokojowego Patrolu. Podczas akcji będą rozdawane niezbędniki pierwszej pomocy (jednorazowe rękawiczki i maseczki do prowadzenia resuscytacji) oraz specjalne karty z ilustracją tzw. łańcucha przeżycia. Taki zestaw zawsze warto mieć przy sobie, aby skutecznie pomóc w razie wypadku.

„Od wielu lat współpracujemy z BMW, żeby jeszcze lepiej wśród wszystkich Polaków promować naukę pierwszej pomocy. Naszym wspólnym celem jest oswojenie ludzi z tematem resuscytacji krążeniowo-oddechowej (wdechy ratownicze i uciśnięcia klatki piersiowej)  i pokazanie, że są to naprawdę bardzo proste czynności, które mogą uratować życie. Zainteresowanie ze strony uczestników wydarzeń organizowanych przez BMW pokazuje, że warto o pierwszej pomocy jak najczęściej mówić. BMW Półmaraton Praski będzie kolejnym momentem, kiedy będziemy mogli pochylić się nad tym, jak niewiele trzeba, żeby komuś pomóc” – komentuje Jurek Owsiak kierujący fundacją WOŚP.

Kampania „Biegnij z pierwszą pomocą. Nie bój się ratować” jest kolejnym elementem rozpoczętej w 2012 współpracy BMW Group Polska oraz Pokojowego Patrolu i Fundacji WOŚP, której celem jest edukacja w zakresie pierwszej pomocy. W jej ramach instruktorzy Pokojowego Patrolu przeszkolili dotychczas już ponad 1500 osób. BMW serii 2 Active Tourer zostało natomiast samochodem ratowniczym instruktorów Pokojowego Patrolu. Auto otrzymało dodatkowe wyposażenie w postaci urządzeń potrzebnych do udzielania pierwszej pomocy, a także wykorzystywanych podczas szkoleń. Samochód BMW jest obecny także na wszystkich imprezach masowych, na których ratownicy i wolontariusze organizacji wspierają służby medyczne. Przykładem może być jeden z największych festiwali muzycznych w Europie – Przystanek Woodstock.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze