Bezmyślny kierowca niszczy przejazd kolejowy, ale nie on jeden nie rozumie prostych przepisów

Przejazdy kolejowe do śmiertelne niebezpieczne miejsca, które wielu kierowców traktuje jak progi zwalniające - trzeba zmniejszyć prędkość przed nimi, żeby nie uszkodzić zawieszenia, ale nic więcej. Żadnej refleksji nad tym, że jeden błąd, może kosztować ich życie.

Oto kolejny przykład bezmyślności i nieodpowiedzialności polskich kierowców. Od samego początku nagrania widać mrugające czerwone światła, zakazujące wjazdu na przejazd. Mimo tego z naprzeciwka przejechał jeszcze trzy samochody w tym jeden tylko dlatego, że półzapora blokująca jego pas, opuszczana jest z opóźnieniem. Właśnie na wypadek pojawienia się kierowców nierozumiejących czerwonego światła.

Kolejny samochód utknął na feralnym przejeździe kolejowym. Tragedia wisiała w powietrzu

W podobny sposób chciał uciec kierowca białego busa, jadący w tym samym kierunku, co auto z kamerą. Dlaczego mu się nie udało? Ponieważ za przejazdem był korek! Wjechał na przejazd pomimo czerwonego sygnału oraz widząc, że nie ma miejsca na opuszczenie przejazdu! Nie mógł także uciec na bok, ponieważ… już to zrobił inny kierowca! Na nagraniu widzimy osobówkę, która wjechała na chodnik w obawie przed uwięzieniem na przejeździe. Kolejny bezmyślny osobnik.

Została uwięziona na przejeździe kolejowym i nie wiedziała, co robić!

Nie mając innej drogi ucieczki, kierowca busa wrzucił wsteczny i w panice wcisnął gaz (chociaż pociągu nie było nawet na horyzoncie). Zniszczył obie półzapory (a wystarczyło wyłamać jedną) i prawie uderzył w auto z kamerą oraz samochód stojący na drodze podporządkowanej. Czy osoba która stwarza takie zagrożenie, popełnia tyle błędów i lekceważy najprostsze zasady ruchu drogowego, powinna w ogóle mieć prawo jazdy?

Najnowsze

Redakcja Motocaina

Steeda Steve McQueen Limited Edition Bullitt Mustang – filmowa gwiazda powraca w wielkim stylu

Mija ponad pięćdziesiąt lat od czasu wyemitowania legendarnego filmu „Bullitt”, w którym występują Steve McQueen i kultowy Ford – Mustang Fastback.

W hołdzie dla znanego samochodu gwiazdy filmowej, największy na świecie tuner Forda na rynku wtórnym, Steeda, współpracował z Chadem McQueenem, synem Steve’a McQueena, aby ponownie zinterpretować Bullitt Mustang, tworząc Steeda Steve McQueen Limited Edition Bullitt Mustang.

Powstanie tylko 300 egzemplarzy Steeda Steve McQueen Limited Edition Bullitt Mustang.

Steeda Steve McQueen Limited Edition Bullitt Mustang pozostaje wierna etosowi oryginalnego Mustanga Fastback z lat sześćdziesiątych.

Steeda Steve McQueen Limited Edition Bullitt Mustang

Przeczytaj też: Bentley Blower Car Zero – ekskluzywny prototyp, wzorowany na samochodzie z lat 20.

Główny nacisk położono na silnik, właściwości jezdne i ulepszenia osiągów, aby zmienić wrażenia z jazdy na lepsze. Steeda wprowadziła jednak taże szereg powściągliwych i subtelnych ulepszeń wizualnych. To między innymi nowy agresywny przedni zderzak, koła Steeda w kolorze brązu i polerowane wykończenie – dostępne tylko i wyłącznie dla Steve McQueen Edition Bullitt.

Pod maską samochód wyposażony jest w ulepszony silnik Stage One Bullitt o mocy 720 KM; do oryginalnego wolnossącego silnika V8 o pojemności 5,0 litra dodano między innymi niestandardową, trójśrubową turbosprężarkę Whipple o pojemności 3,0 litra. Steeda Steve McQueen Limited Edition Bullitt Mustang jest również wyposażony w półosie Ford Performance.

Steeda Steve McQueen Limited Edition Bullitt Mustang

Przeczytaj też: Volvo P1800 Cyan – 420 KM w stylu retro za prawie 2 miliony złotych!

Wszystkie Mustangi Steeda Steve McQueen Limited Edition Bullitt mają znacznie zmienione i ulepszone zawieszenia. Poprzez usztywnienie i wyrównanie tylnej ramy pomocniczej, konfiguracja minimalizuje ruchy ramy IRS i skoki kół, które mają wpływ na tę generację Forda Mustanga. Dzięki tulejom i przekładkom tulei ze stali kęsowej ugięcie jest znacznie zmniejszone bez uszczerbku dla NVH. Ogólnym rezultatem jest zwiększona przyczepność tylnych kół i zauważalny wzrost ogólnej poprawy prowadzenia pojazdu.

Dla tych, którzy chcą „czegoś” więcej, Steeda stworzyła listę dodatkowych opcji. Obejmują one zestaw doładowania Stage Two o mocy 800 KM, zielone koła Alcantara, lżejszy o 3,1 kg układ wydechowy H Pipe zaprojektowany specjalnie w celu podkreślenia klasycznego dudnienia V8, a także opcję usunięcia tylnych siedzeń i dodania kodowanej kolorami pół klatki bezpieczeństwa.

Najnowsze

Redakcja Motocaina

Pomysły na świąteczne prezenty od Astona Martina

Znalezienie idealnego prezentu pod choinkę dla fana motoryzacji, będzie w tym roku łatwiejsze, dzięki oficjalnej kolekcji gadżetów od Astona Martina.

Aston Martin oferuje szereg starannie wykonanych produktów, wybranych specjalnie z myślą o fanach motoryzacji.

Nowa kolekcja Aston Martin Heritage łączy piękny design i oryginalność z wyjątkową jakością wykonania  w całej gamie produktów inspirowanych dziedzictwem Astona Martina. W kolekcji znajdują się 4 wzory T-shirtów i klasyczna koszulka polo.

Pomysły na świąteczne prezenty od Astona Martina

Dodatkowo kaszmirowy szalik i kaszmirowa czapka z daszkiem, produkowane w Yorkshire z najwyższej jakości włókien i wykonane przy użyciu tradycyjnych technik, zapewnią wyjątkową miękkość i ciepło w chłodniejsze dni.

Pomysły na świąteczne prezenty od Astona Martina

Przeczytaj też: Prezenty świąteczne dla fanów motoryzacji od Bentleya

Aston Martin jest bardzo dumny ze współpracy z ulubionym tajnym agentem Jej Królewskiej Mości, Jamesem Bondem. Aby uczcić przyszłoroczną premierę nowego filmu o Jamesie Bondzie „No Time To Die”, stworzono kolekcję produktów pod wspólną marką, w tym koszulki, zestawy przypinek, notatniki i breloczki do kluczy z 4 kultowymi samochodami, które pojawią się w filmie.

Pomysły na świąteczne prezenty od Astona Martina

Przeczytaj też: Nie masz pomysłu na prezent gwiazdowy? Może gadżet od Opla?

Dla miłośników kolekcjonowania modeli, idealnym prezentem będą nowe modele DBX – teraz dostępne w skali 1:43 i 1:18 w kolorach Hyper Red i Satin Solar Bronze. Są zgodne ze skalą, nie mają ruchomych części, są zamontowane na podstawce i wykonane w 100% z żywicy.

Pomysły na świąteczne prezenty od Astona Martina

Najnowsze

Redakcja Motocaina

Volkswagen działa w szlachetnej sprawie i rozwozi paczki najbardziej potrzebującym

Volkswagen Caddy 5 i Volkswagen e-Crafter pomogły dostarczyć paczki najbardziej potrzebującym rodzinom.

Okres przedświąteczny to czas prowadzonych przez wiele firm i organizacji aktywnych działań mających na celu pomaganie najuboższym i najbardziej potrzebującym. Jedną z największych, opierających się na dziele wolontariuszy organizacji zajmujących się taką działalnością w naszym kraju, jest Szlachetna Paczka. W tym roku, w najgorętszym, przedświątecznym okresie, prezenty do najbardziej potrzebujących rodzin dostarczały dwa dostawcze Volkswageny: Caddy 5 i e-Crafter. W ten sposób marka Volkswagen Samochody Dostawcze włączyła się w wielką akcję czynienia dobra.

Volkswagen Samochody Dostawcze pomaga Szlachetnej Paczce

Przez cały weekend 12 i 13 grudnia, dwa dostawcze Volkswageny: Caddy 5 i e-Crafter, udostępnione przez markę Volkswagen Samochody Dostawcze, wspomagały działania Szlachetnej Paczki, dostarczając świąteczne paczki najuboższym i najbardziej potrzebującym rodzinom. Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek.

Pomysł na działanie Szlachetnej Paczki oparty jest na pracy z darczyńcami i wolontariuszami, którzy dostarczają najpotrzebniejsze rzeczy rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, a darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. W roku 2019 Szlachetna Paczka trafiła do ponad 14 500 rodzin, a łączna wartość pomocy przekazanej w paczkach sięgnęła niemal 46 milionów złotych. Szlachetna Paczka to cały łańcuch ludzi dobrej woli. Wystarczy wspomnieć, że w tym samym 2019 roku, średnia liczebność grupy przygotowującej jedną paczkę to 38 osób! W tym roku, tylko w Poznaniu i tylko w ciągu tych dwóch dni, pomoc dostarczana Volkswagenem Caddy 5 i Volkswagenem e-Crafterem, trafiła do 300 rodzin.

Mikołaj Matuszewski, kierownik komunikacji marketingowej i PR Volkswagen Samochody Dostawcze, powiedział:

12 i 13 grudnia włączyliśmy się do wielkiej akcji pomocy organizowanej przez Szlachetną Paczkę. Volkswagen Caddy 5 i Volkswagen e-Crafter dostarczyły przygotowane paczki do 300 rodzin w Poznaniu, które najbardziej takiej pomocy potrzebują. W weekendową akcję w stolicy Wielkopolski w sumie zaangażowanych było 166 wolontariuszy. To był dla nas ogromny zaszczyt i przyjemność móc pracować z tak wspaniałą grupą ludzi.

Volkswagen Samochody Dostawcze pomaga Szlachetnej Paczce

Przeczytaj też: Mercedes-Benz Polska pokazuje innym korporacjom, jak w dobie pandemii można pomóc potrzebującym

W obecnej sytuacji pandemii, w której wiele osób, zwłaszcza starszych, nie wychodzi z domu, pomoc jest wyczekiwana jeszcze bardziej. Ważne jest również to, by wszystkie paczki dostarczyć bezpiecznie, przy zachowaniu najwyższych rygorów pandemicznych ograniczeń.

Oba modele oddane do dyspozycji Szlachetnej Paczki – Volkswagen Caddy 5 i Volkswagen e-Crafter, idealnie nadają się do udziału w akcji rozwożenia paczek świątecznych.

Najnowszy Volkswagen Caddy piątej generacji, którego produkcja rozpoczęła się w fabryce w Poznaniu zaledwie kilka miesięcy temu, to auto rodzinne wyposażone w szereg najnowszej generacji systemów cyfrowych, a jednocześnie imponujące ilością miejsca wewnątrz i zwiększonymi możliwościami załadunku. Akcja rozwożenia paczek to jego debiut na polskich ulicach – i to od razu w akcji czynienia dobra.

Natomiast w pełni elektryczny e-Crafter to samochód zeroemisyjny, który dzięki swoim atrybutom bezpośrednio wpływa na redukcję hałasu i smogu w miastach. Jego ładowność, napęd i rozwiązania techniczne zostały zaprojektowane w ten sposób, by sprostać wymogom tzw. „dostaw ostatniej mili”. Dodatkowo, zgodnie z przepisami prawa, takie auto może korzystać z bezpłatnych parkingów i buspasów, co przy dużym natężeniu ruchu w centrach miast pozwala na oszczędność czasu i przyspieszenie transportu.

Najnowsze

Świąteczna playlista w samochodzie uratuje nas od zimowej chandry- jakie piosenki wybrali w Nissanie?

Zbliża się Gwiazdka i Nissan z tej okazji prezentuje specjalnie skompilowaną playlistę, aby wprowadzić nas w prawdziwie świąteczny nastrój. Pełna radosnych dźwięków Playlista Happy Holiday z pewnością sprawi, że każdy kierowca z uśmiechem zacznie nowy rok.

Muzyka odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym życiu – poprawia nam nastrój, a w trudnym roku 2020 może być skuteczną odskocznią od codzienności. Wyniki przeprowadzonego niedawno na dużej próbie badania wskazują, że 89% respondentów uważa, iż muzyka jest ważnym elementem wpływającym na ich samopoczucie, a 81,8%* badanych słucha muzyki, żeby poczuć się lepiej. 

Przeczytaj też: SoundRacer VX – jaki dźwięk silnika wybierasz?

Dostępna od dzisiaj playlista została skompilowana przez zespoły Nissana z całej Europy. Znajdziemy na niej zestaw popularnych, dynamicznych utworów, które tworzą razem idealną składankę na okres świąteczny. Lista bardzo zróżnicowanych gatunkowo utworów nastroi nas pozytywnie. Właściciel modelu Juke mogą odtwarzać tę playlistę w system audio Bose Personal Plus, na który składa się osiem głośników zestrojonych tak, aby zapewnić najwyższą jakość dźwięku w kabinie. Dodatkowo, kierowca i pasażer siedzący z przodu mogą doświadczyć prawdziwie immersyjnych wrażeń 360° dzięki głośnikom UltraNearField, które zostały zintegrowane z przednimi zagłówkami. Użytkownik ma do wyboru kilka ustawień, które potęgują wrażenia akustyczne, w tym opcję, która symuluje efekt sali koncertowej lub dopasowuje dźwięk do indywidualnych preferencji. 

Przeczytaj też: Bugatti Chiron – piekielny dźwięk silnika

W Juke’u jest też system multimedialny NissanConnect, dzięki któremu można słuchać w trasie nowej playlisty dzięki usłudze streamingu. Korzystając z funkcji integracji smartfona, kierowca i pasażerowie mogą otworzyć aplikację Spotify z poziomu Apple CarPlay lub Android Auto.

Pokładowy hotspot Wi-Fi ma także rozwiązanie dla pasażerów, którzy chcą słuchać w pojedynkę wybranych przez siebie utworów – osiem wejść USB umożliwia równoczesne podłączenie różnych urządzeń do Internetu, dzięki czemu słuchanie streamingowanej muzyki na drodze staje się jeszcze prostsze.

Playlistę Happy Holiday można odtwarzać w streamingu w serwisie Spotify. Lista jest dostępna na profilu Nissan Europe tutaj.

 

Najnowsze