Karolina Chojnacka

Bentley zrezygnuje ze spalinowych układów napędowych w 2026 roku!

Firma mocno wierzy w technologię hybrydową typu plug-in, a pierwszy samochód elektryczny Bentleya ma zadebiutować w 2025 roku.

Bentley przyspiesza elektryczną rewolucję i niedługo wprowadzi na rynek szereg samochodów hybrydowych typu plug–in i elektrycznych oraz planuje wycofanie wszystkich niezelektryfikowanych układów napędowych.

Bentley potwierdził, że od 2026 roku będzie sprzedawać tylko modele hybrydowe typu plug-in i elektryczne.

Adrian Hallmark, szef firmy, wyznał:

W przyszłym roku wprowadzimy na rynek dwa modele hybrydowe typu plug-in. Ostatecznie jest to najlepsze połączenie obu silnikowych światów. Oznacza to, że klient może zdecydować, kiedy będzie używać silnika spalinowego, a kiedy elektrycznego. Zmniejsza to również zużycie paliwa.

Przeczytaj też: Bentley Bentayga Speed – zobacz jak wygląda najszybszy SUV na świecie

Pierwszy samochód elektryczny firmy Bentley ma zadebiutować do 2025 roku. Szczegóły na temat tego projektu są jeszcze owiane tajemnicą, ale ujawniono, że ​​model zostanie zbudowany na nowej platformie i będzie korzystał z najnowszych technologii akumulatorów. Chris Cooke, członek zarządu firmy Bentley ds. sprzedaży i marketingu, wyjawił, że elektryczny samochód będzie wyglądał „znacznie nowocześniej i ciekawiej”, ale wizualnie i tak pozostanie rozpoznawalny jako członek portfolio firmy Bentley.

Po 2025 roku Bentley zobowiązał się do stworzenia rodziny samochodów elektrycznych i zapewnia, że każdy wyprodukowany model będzie hybrydą typu plug-in lub będzie w pełni elektryczny. To oznacza, że słynny 6-litrowy silnik W12  Bentleya nie przetrwa dłużej niż do 2026 roku i jego dni są policzone.

Przeczytaj też: Od przybytku głowa nie boli, czyli ponad 5000 opcji personalizacji od Bentleya

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze