Karolina Chojnacka

Beitske Visser zwyciężczynią kobiecej, wyścigowej serii e-sportowej!

Beitske Visser wygrała W Series Esports League, kobiecą, wyścigową serię e-sportową.

Z powodu pandemii koronawirusa i braku możliwości organizacji tradycyjnych wyścigów na torze, W Series wystartowało z nową serią e-sportową tylko dla kobiet.

W Series Esport League to zupełnie nowa inicjatywa mająca na celu promocję kobiet w sim racingu i tym samym zwiększenie równości i różnorodności w świecie e-sportu, wcześniej postrzeganym jako dziedzina zdominowana głównie przez mężczyzn. W odróżnieniu od innych inicjatywnych sim racingu, w W Series Esport League ścigały się tylko i wyłącznie kobiety.

Przeczytaj też: W Series startuje z nową serią e-sportową tylko dla kobiet

Na jeden wyścig przed końcem sezonu wirtualnych, kobiecych zawodów już wiadomo, kto zostanie ich mistrzynią.

Beitske Visser została zwyciężczynią W Series Esports League, wygrywając 11 z 27 wyścigów i zdobywając 12 pole position z 18:

To naprawdę przyjemne uczucie wygrać W Series Esports League. Od początku serii  byłam bardzo silna, więc cieszę się, że mogłam wygrać mistrzostwo, jedną rudnę przed końcem sezonu.

Nie zdawałam sobie sprawy, dopóki ktoś mi później nie powiedział, że wygrałam nie tylko całą W Series Esports League, ale także 11 wyścigów z 27, które mieliśmy do tej pory! Kierowcy wyścigowi chcą wygrywać wszystko, więc to wiele dla mnie znaczy.

Dużo ćwiczyłam i teraz czuję się całkiem dobrze na symulatorach. Na każdym torze, na którym się ścigałyśmy, moim celem była wygrana i na większości torów mi się to udawało.

Przeczytaj też: Beitske Visser: nadzieja na kobietę – kierowcę w F1

Po swojej pierwszej wygranej na Monzy 25-letnia Holenderka powiedziała skromnie:

Zawsze byłam całkiem niezła na symulatorach.

Dyrektor W Series, Dave Ryan, nie był zaskoczony wygraną Visser w W Series Esports League:

Zwycięstwo Beitske w W Series Esports League nie jest niespodzianką. Mogła zająć drugie miejsce w inauguracyjnym sezonie W Series na torze w 2019 roku, ale zawsze była zdecydowanie najsilniejszym zawodnikiem na symulatorach, które udostępnialiśmy kierowcom do ćwiczeń na każdym z naszych testów w weekendy wyścigowe. Odtworzenie tej formy w konkurencyjnym środowisku, przeciwko potężnej konkurencji i na wielu torach, na których nigdy wcześniej się nie ścigała, jest świadectwem ogromnego talentu, determinacji i poświęcenia Beitske.

Beitske Visser zwyciężczynią kobiecej serii e-sportowej!

W W Series Esports League ściga się także polska zawodniczka Gosia Rdest. Jednak po początkowym sukcesie i trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej w inauguracyjnym wyścigu serii, kolejne zawody w kobiecej serii e-sportowej nie były już dla Polki pomyślne. Na jeden wyścig przed końcem sezonu Gosia Rdest zajmuje 15 miejsce.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze