Beata Sadowska zachwycona elektryczną Yamahą – film

„Ale słodki" - krzyknęła na widok Yamahy EC-03 zasilanej elektrycznie Beata Sadowska. Z ochotą zasiadła za kierownicą, by zrobić pierwsze kółko po paddocku toru Poznań na imprezie Platinum Yamaha Street Experience.

Yamaha EC-03
fot. Yamaha

Beata Sadowska – dziennikarka TVP, prezenterka m.in. „Pytania na Śniadanie” – dała się poznać jako osoba, którą żywo interesuje motoryzacja. Niegdyś współpracowała z marką BMW, była członkinią jury „Kobiecego Samochodu Roku” (konkurs organizowany przez miesięcznik Twój Styl), potem dwukrotnie towarzyszyła z ekipą telewizyjną Orlen Team’owi na Rajdzie Dakar, prezentując sympatyczne felietony „Dakar na obcasach”. Po tych doświadczeniach prosiła Jacka Czachora o naukę jazdy jednośladem. Niedawno zrobiła prawo jazdy kategorii A i jeździ skuterem Yamahy. Od dawna komunikowała swoje proekologiczne nastawienie do życia, stąd zapewne kolejny wybór – jest ambasadorką modelu Toyota Prius (z napędem hybrydowym, czyli spalinowo-elektrycznym). Nie dziwi więc nas zupełnie, że na ostatniej imprezie oragnizowanej przez Yamahę zachwyciła się elektrycznym prototypem japońskiej marki.

Kobiety na tym skuterze wyglądają wyjątkowo zgrabnie.
fot. Yamaha
Jeśli ten skuter nie będzie kosztował zbyt wiele, to można się spodziewać, że sporo osób przesiądzie na nie z rowerów.
fot. Yamaha

 

 

 

 

 

 

O pracach Yamahy nad koncepcją elektrycznego skutera słychać było od dawna. Wreszcie nadszedł ten wyczekiwany moment i podczas Platinum Yamaha Street Experience zaprezentowano EC-03. Skuter ten powstał przede wszystkim z myślą o sprawnym i ekologicznym przemieszczaniu się po zatłoczonych aglomeracjach. Jest mały, lekki, a producent zapewnia, że także zwrotny i cichy (ma to do siebie napęd elektryczny). Ma być też niedrogi w eksploatacji (ze względu na ceny prądu). EC-03 ma sobie dobrze radzić na zakorkowanych ulicach, zapewniając łatwy sposób podróżowania nawet tym osobom, które wcześniej nie miały do czynienia z jednośladami. Po dojechaniu na miejsce wystarczy podpiąć skuter za pomocą przewodu zasilającego do standardowego gniazdka 220V. Naładowany akumulator zapewni dystans prawie 50 kilometrów.

Pytanie ile EC-03 będzie kosztował?

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze