Karolina Chojnacka

Batman Batmobil z kolekcji Hot Wheels. Zabawka nie tylko dla gadżeciarzy

Fani Batmana już wkrótce zobaczą długo wyczekiwany film „Batman”. Komentarze dotyczące gwiazdorskiej obsady nie milkną, ale uwagę przyciąga także nieodłączny symbol bohatera - jego samochód, który sam przeszedł niemałą zmianę. Nowy Batmobil ma niewiele wspólnego z pancernym pojazdem znanym z trylogii Nolana, ale robi niemniejsze wrażenie.

Film „Batman” miał ujrzeć światło dzienne jeszcze w 2021, jednak ostatecznie premiera remake’u w reżyserii Matta Reevesa została przesunięta na 2022 rok. Tym razem w roli superbohatera zobaczymy Roberta Pattinsona, co spotkało się z mieszanym odbiorem wśród fanów, a zwiastun filmu, który niedawno pojawił się w sieci, jeszcze bardziej podgrzał atmosferę wokół premiery.

Komentarze dotyczące gwiazdorskiej obsady czy spektakularnej metamorfozy Pattinsona nie milkną, ale uwagę przyciąga także nieodłączny symbol bohatera – jego samochód, słynny Batmobil, który sam przeszedł niemałą zmianę. Nowy Batmobil ma niewiele wspólnego z pancernym pojazdem znanym z trylogii Nolana, ale robi niemniejsze wrażenie. To zmodyfikowany, opancerzony muscle car, który idealnie wpasuje się w historię drugiego roku kariery Bruce’a Wayne’a, jako Batmana.

Co więcej, prawdziwi gadżeciarze będą mogli stać się jego właścicielami. Do sprzedaży trafi zdalnie sterowana replika pojazdu wyprodukowana przez Hot Wheels.

Batman Batmobil z kolekcji Hot Wheels
Batman Batmobil z kolekcji Hot Wheels, fot. materiały prasowe

Batman Batmobil z kolekcji Hot Wheels

Batmobil od Hot Wheels to replika wykonana w skali 1:10. Zdalnie sterowany pojazd ma napęd na tylne koła i działające zawieszenie. Auto wyposażone jest w efekty świetlne i dźwiękowe, które dodają mu autentyczności. Wnętrze zawiera trójwymiarowe, podświetlane elementy, m.in. zegary na tablicy rozdzielczej, kierownicę i drążek zmiany biegu, poruszające się odpowiednio do manewru auta. Na miejscu kierowcy znajduje się wyjmowana figurka Batmana, którą można ustawić tak, by „prowadziła” pojazd, poruszała kierownicą i zmieniała biegi.

W pełni funkcjonalny pilot zdalnego sterowania posiada uchwyt i kierownicę, pozwalające na precyzyjne kierowanie pojazdem. Auto będzie występowało w zestawie z platformą, która została zaprojektowana tak, by przypominać wnętrze pierwszej batjaskini superbohatera – z miejscem do zaparkowania auta i biurkiem, przy którym Bruce Wayne rozwiązuje mroczne zagadki.

W Polsce zabawkowy Batmobil z kolekcji Hot Wheels będzie dostępny w 2022 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze