Batman jeździ Uberem!

Cieszący się coraz większą popularnością na całym świecie Uber przygotował całkiem niezłą akcję. Do klientów czekających na Toyotę Prius podjeżdżało Lamborghini z Batmanem na pokładzie.

Uber w ostatnich tygodniach kojarzy się w Polsce przede wszystkim z akcją „nieznanych sprawców”, która polegała na oblaniu samochodów bliżej niezidentyfikowaną cieczą. Kilka dni temu firma przeprowadziła w Stanach Zjednoczonych tzw. pranka, który zaskoczył klientów oczekujących na transport.

Zamiast Toyoty Prius do każdego z nich podjechało czarne Lamborghini, a w środku siedział kierowca przebrany w strój Batmana. Niestety pod strojem nie ukrywał się Christian Bale. Jednak odpowiedni poziom adrenaliny zapewniła 700-konna maszyna rodem z Italii, która zastąpiła na służbie ekologiczną Toyotę Prius.

Czekamy na taką akcję w Polsce!

Najnowsze

Monika Jaworska wystartuje na BMW S1000RR w motocyklowych Mistrzostwach Polski!

Długo trzeba było czekać na pojawienie się zawodniczki w zawodach motocyklowych i to tak wysokiej rangi jak Mistrzostwa Polski. Monika Jaworska startowała już z powodzenie w tej rywalizacji, zajmujące wysokie pozycje. Jakie ma plany na nadchodzący sezon?

– W zeszłym roku dokładnie w październiku, myślałam o tym, że bardzo chcę wystartować w sezonie 2016 – opowiada Motocainie Monika Jaworska. – Najpierw planowałam puchar R6 Cup w Niemczech, ale w końcu padł wybór na mistrzostwa Polski ale ze zmianą pojemności. Padła decyzja –  będę startować w pełnym sezonie na motocyklu BMW S1000RR, w zespole Team LRP Poland. Tydzień temu trenowałam pierwszy raz na torze Almeria w Hiszpanii. Były to pierwsze testy na motocyklu BMW S1000RR. Trening był moim zdaniem bardzo udany. W pierwszy dzień jechałam trochę spokojniej, żeby zapoznać się z motocyklem i torem, który był dość trudny technicznie. W drugi dzień już nie oszczędzałam ani siebie ani motocykla. Wykręciłam bardzo dobry czas, biorąc też pod uwagę to, że miałam rok przerwy na torze. Wróciłam naprawdę zadowolona i pełna nadziei na nadchodzący sezon. Jestem także w trakcie szukania cały czas sponsora.

Poznałam także skład naszego zespołu na ten sezon: Lewandowski Bartłomiej – SBK, Walkowiak Marcin – Stock 1000, Prendota Piotr – SBK, Monika Jaworska – Stock 1000, Krzysztof Giedrojc – Rookie 1000, Dariusz Muszyński – Rookie 1000. Zapowiada się naprawdę mocny zespół!

Poza zawodami mam zamiar kontynuować szkolenia w mojej motoszkole. Rozglądam się ciągle za odpowiednim placem, aby móc prowadzić zajęcia z doskonalenia techniki jazdy. Mam nadzięję, że uda się szybko znaleźć takie miejsce. Poza tym prowadzę już zapisy na szkolenia z jazdy na torze. Pierwsze szkolenie odbędzie się 8 maja na torze w Lublinie – podsumowuje Monika.

Zespół w barwach, których zawodniczka wystartuje w WMMP, będzie rywalizowała w pełnym cyklu Mistrzostw Świata Endurance. Endurance World Championship to wyścigi długodystansowe, zaczynają się już za dwa tygodnie 9-10.04 w słynnym Le Mans. Można je oglądać i kibicować Polakom na antenie Eurosport.

Kalendarz startów Moniki w Mistrzostwach Polski:
21-22.05.2016 – Tor Poznań
3-5.06.2016 – Tor Pannoniaring (Węgry)
15-17.07.2016 – Tor Most (Czechy)
6-7.08.2016  – Tor Poznań
20-21.08.2016 – Tor Poznań
23-25.09.2016 – Tor Slovakiaring (Słowacja)

Trzymamy kciuki za udane starty i podium!

Najnowsze

Maserati Levante – ceny w Polsce

Na międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie odbyła się światowa premiera pierwszego w historii SUV-a Maserati. W ten weekend w Poznaniu model Levante zaprezentowano szerokiej publiczności. Polski importer Maserati Chodzeń ogłosił również oficjalne ceny.

Nowy SUV Maserati opiera się na konstrukcji Quattroporte i Ghibli, która została rozwinięta i dopracowana w celu spełnienia oczekiwań klientów tego segmentu. Maserati będzie w nim konkurować po raz pierwszy.

Levante jest wyposażony w 3-litrowy sześciocylindrowy silnik benzynowy Twin-Turbo o mocy 430 KM lub 3-litrowy sześciocylindrowy silnik wysokoprężny turbo generujący 275 KM. W każdej wersji silnikowej napęd przekazywany jest na cztery koła poprzez 8-biegową automatyczną przekładnię, a inteligentny system „Q4” może w razie konieczności natychmiast przenieść moment obrotowy pomiędzy osiami.

Jeżeli chodzi o osiągi, Levante S (430 KM i 580 Nm) przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,2 sek. i rozpędza się do 264 km/h. Levante z silnikiem wysokoprężnym (275 KM i 600 Nm) przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,9 sek., rozpędza się do 230 km/h.

Zawieszenie – dwuwahaczowe z przodu i wielowahaczowe z tyłu, w połączeniu z elektronicznie starowaną siłą tłumienia, czterema amortyzatorami pneumatycznymi, zapewniające pięć dynamicznie regulowanych poziomów do jazdy (plus jeden dodatkowy do parkowania) – odgrywa istotną rolę w komforcie prowadzenia samochodu i ma zapewniać najlepsze osiągi zarówno na drogach, jak i w terenie.

Samoblokujący mechanizm różnicowy z tyłu oferowany jest jako standard. Levante z silnikiem benzynowym wyposażone jest seryjnie w system hamulcowy Brembo, który pozwala zatrzymać ten samochód na dystansie 34,5 metra.

Ceny Maserati Levante Diesel zaczynają się od 375 tys. zł, a Levante z silnikiem benzynowym w podstawowej wersji zostało wycenione na 462 tys. zł. We wnętrzu znajdziemy ekran dotykowy wysokiej rozdzielczości o przekątnej 8,4 cala oraz adaptacyjny tempomat z automatyczną funkcją Start&Stop, system ostrzegania przed kolizją, automatyczny system wspomagania hamowania oraz system ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu. Dalsze opcje obejmują alert obecności innego pojazdu w martwym polu, kamerę surround view oraz elektrycznie podnoszoną klapę bagażnika.

Dla Levante dostępne są dwa pakiety dodatkowe – Luxury-Package oraz Sport-Pack. Każdy z nich obejmuje szereg wyróżniających cech stylistycznych i technicznych oraz umożliwia klientowi daleko idącą personalizację wyglądu zewnętrznego i wnętrza, łącznie z szerszym niż kiedykolwiek przedtem asortymentem opcji do przewozu bagażu, użytecznych przedmiotów codziennego użytku oraz cały szereg opcji dla bagażników dachowych i przyczep.

Maserati Levante produkowany jest w zmodernizowanej fabryce Mirafiori w Turynie. Pierwsze pojazdy opuściły już linię produkcyjną i ich debiut rynkowy planowany jest na wiosnę bieżącego roku w Europie, a następnie na pozostałych rynkach.

Najnowsze

Pierwsza i jedyna runda Pucharu Europy Kobiet w Motocrossie w 2016 roku w Cieszynie!

W dniach 21-22 maja Cieszyn będzie prawdziwą stolicą Motocrossu. W jeden weekend na torze odbędą się aż 3 imprezy różnych rang! Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy Strefy Północno-Wschodniej 65/85 oraz po raz pierwszy w historii Puchar Europy Kobiet w Motocrossie.

Udział w Pucharze Europy  Kobiet w Motocrossie mogą wziąć zawodniczki z całego świata. Warto wspomnieć, że nie ma opłaty wpisowej dla Kobiet.

– Chcemy zachęcić jak najwięcej dziewczyn do udziału w zawodach.  Taka impreza jest wspaniałą szansą na promocję motocrossu kobiet w Europie oraz zwiększenie popularności samej dyscypliny w naszym kraju –  powiedziała Aleksandra Knyszewska, członkini Komisji Kobiet FIM.

Zapowiada się weekend pełen emocji, kurzu i warkotu silników. Tej imprezy nie może zabraknąć w Waszych kalendarzach!

Poniżej załączamy regulamin wraz z załącznikami: formularzem zgłoszeniowym oraz harmonogramem.  

Zgłoszenia zawodniczek są przyjmowane do 20 kwietnia.

Do zobaczenia w Cieszynie!

{{ download(127) }}
{{ download(128) }}
{{ download(129) }}

Najnowsze

Goodc

Motocyklowy aligator!

Mary Horn z Florydy wozi na motocyklu oswojonego, 15-letniego aligatora o imieniu Rambo. Grozi jej jednak utrata zwierzęcia.

 

15-letni Rambo mieszka z Mary w Lakeland, odkąd była nastolatką. Aligator jest oswojony i łagodny, a także rozumie język migowy. Lubi jeździć z Mary na motocyklu i ma na nim swój własny fotelik. Często bierze udział w imprezach dla dzieci i w charytatywnych akcjach, jako atrakcja.

Rambo ma także kolekcję strojów, ponieważ jego skóra musi być chroniona przed słońcem. Urodził się z nadwrażliwością na światło słoneczne i przez 4 lata musiał żyć w zbiorniku w ciemnej szafie, a jego rodzeństwo nie przeżyło przebywania na zewnątrz. Mary stopniowo oswajała go ze sobą i przebywaniem na zewnątrz.

https://www.youtube.com/watch?v=Xe0fOJ7Ufk4

Mimo, że aligator był z Mary 11 lat, to teraz może go stracić, ponieważ przepisy są tak skonstruowane, że na zwierzę o długości przekraczającej 6 stóp musi przypadać 2,5 akra ziemi, a Rambo ma tylko jeden pokój. Mary walczy o prawo opieki nad aligatorem, tłumacząc, że ze swoją, bardzo niską odpornością, nie przetrwa w innych warunkach.

Najnowsze