Lego zbudowało z Chevroletem prawdziwy Batmobil

Kolejna część przygód Batmana wchodzi do kin w połowie lutego, a tymczasem na potrzeby targów motoryzacyjnych w Detroit powstał pełnowymiarowy Batmobil wykonany z kilkuset tysięcy klocków Lego.

Tym razem Chevrolet i Lego zaskoczyli wszystkich. Zbudowano pojazd Batmana mierzący 2,1 metra wysokości, 5,1 metra długości oraz 2,81 metra szerokości, a to wszystko z klocków Lego. Wykorzystano ponad 344 tys. elementów, a całość waży łącznie 768 kg. 

Ekipa projektowała ten samochód przez 222 godziny, a następne 1833 godzin mozolnie składano klocek po klocku, żeby przeistoczył się w imponujące dzieło. Całość oparto na specjalnej ramie z aluminium ważącej prawie 130 kg. Dla przykładu jedna opona wykonana z klocków Lego waży 45 kg. 

Oprócz klocków na pokładzie pojawiła się prawdziwa elektronika. Batmobil wyposażono w system bezprzewodowej łączności obsługujący Apple CarPlay i Android Auto z wbudowanym modelem 4G LTE oraz Wi-Fi.

Samochód można obejrzeć na targach w Detroit, a po zakończeniu imprezy trafi na specjalną wystawę. Niestety, nie będzie można go kupić.

https://www.youtube.com/watch?v=Ezm-VUI4PpA

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze