Karolina Chojnacka

Aznom Palladium – pierwsza „hiper-limuzyna” na świecie. Znamy datę premiery!

Już tylko parę tygodni dzieli nas od bardzo oczekiwanej premiery Aznom Palladium, pierwszej „hiper-limuzyny” na świecie.

Zainspirowany wielkimi sedanami używanymi przez głowy państw i bogactwem luksusowych samochodów z lat trzydziestych, z ich obszernymi wymiarami i możliwościami terenowymi, Palladium będzie bez wątpienia pojazdem zaskakującym. Zgodnie z intencjami producentów ma wypełnić ekskluzywną niszę na rynku.

Projektanci Palladium opisali ten samochód jako „hiper-limuzynę”, łączącą tradycyjne cechy luksusowych sedanów (czyli niezrównany komfort, wysoką jakość materiałów i wykonania, dużo miejsca i niezawodność) z niesamowitą dynamiką, zwykle charakterystyczną dla innego typu samochodów.

Aznom Palladium – pierwsza „hiper-limuzyna” na świecie

Przeczytaj też: Nowy Mercedes-Benz Klasy S – luksus w zupełnie nowej odsłonie

Aznom Palladium jest połączeniem luksusu z mocą i wytrzymałością samochodów terenowych z napędem na wszystkie koła.

Czy to znaczy, że możemy oczekiwać crossovera SUV-a z sedanem? Prawdopodobnie tak. 

Nazwa „hiper-limuzyny” wskazuje na majestatyczną i klasyczną estetykę, stworzoną przez projektanta Alessandro Camorali i jego Camal Studio z siedzibą w Turynie we Włoszech.

Pierwsze zdjęcia opublikowane przez Aznom już pokazują coś wyjątkowego… choćby wyjątkowo duże wymiary pojazdu – prawie 2 metry wysokości i 6 metrów długości! 

Ze względu na ogromny grill z pionowymi listwami i smukłe reflektory, przód Palladium przypomina trochę Rolls-Royce’a. Z kolei plastikowe okładziny w dolnych częściach nadwozia przywodzą na myśl terenowe akcenty. 

Ukryty pod maską silnik ma mieć 670 KM i będzie napędzać wszystkie koła, prawdopodobnie za pośrednictwem automatycznej skrzyni biegów.

Oficjalną premierę Aznom Palladium zaplanowano na ostatni tydzień października w Mediolanie, podczas Salonu Samochodowego Milano Monza Open Air.

Przeczytaj też: Rolls-Royce Ghost Extended – bardziej drapieżna i ekskluzywna wersja nowego Ghosta. Zobaczcie zdjęcia!

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze