Aviar R67 to elektryczny Mustang z Rosji

Rosyjska firma stworzyła współczesną interpretację amerykańskiej legendy w wersji elektrycznej. Za bazę posłużyły podzespoły z innego amerykańskiego samochodu - Tesli.

Firma Aviar Motors zaprezentowała pierwsze zdjęcia swojego nowego projektu, nazwanego R67. Jak już wspomnieliśmy, to wizja tego jak mógłby wyglądać pierwszy Ford Mustang, gdyby był projektowany dzisiaj. Poszło całkiem nieźle, nie sądzicie?

Nadwozie wykonano z lekkich kompozytów, a niektóre elementy, takie jak grill, splitter oraz błotniki, wykonano z włókna węglowego. Trochę nowoczesności klasycznym kształtom dodają światła wykonane w technologii LED.

Ford Mustang Mach-E – już jest! To elektryczny SUV

Na wskroś nowoczesne jest za to wnętrze, w którym króluje 17-calowy ekran dotykowy, zdradzający, że mamy do czynienia z technologią Tesli, a konkretnie Modelu S. Na szczęście pozostała część deski rozdzielczej zaprojektowana jest na nowo, łącznie z wyświetlaczem znajdującym się przed kierowcą. Okrągłe nawiewy pochodzą z magazynów Mercedesa.

Aviara R67 zbudowano na bazie Tesli Model S z największą baterią o pojemności 100 kWh. Rosjanie wymienili za to silniki elektryczne i teraz rozwijają one aż 840 KM! Producent twierdzi, że przyspieszenie do 100 km/h trwa zaledwie 2,2 s, a prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h. Na jednym ładowaniu auto przejedzie nawet 507 km.

Tesla Model 3 w wersji cabrio to potwornie droga i niezbyt przekonująca przeróbka

Rosjanie nie zdradzili ile będzie kosztować ich dzieło, ani kiedy pierwsze egzemplarze wyjadą na ulice.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze