Autostrada A1 zostanie poszerzona. Na jakim odcinku?

Autostrada A1 zyska dodatkowe pasy ruchu. To kolejna inwestycja związana z rozbudową autostrad przewidziana do realizacji w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku.

Autostrada A1 zostanie poszerzona na odcinku od węzła Włocławek Północ do węzła Toruń Południe o dodatkowe pasy ruchu. Inwestycja będzie polegała na rozbudowie łącznie 34,8 kilometrów A1 o trzeci pas ruchu o szerokości 3,75 metra na każdej z jezdni autostrady..

Autostrada A1 zyska dodatkowe pasy ruchu
Autostrada A1 zyska dodatkowe pasy ruchu, fot. materiały prasowe / GDDKiA

Jak zapewnia GDDKiA, realizacja inwestycji przyczyni się do dostosowania parametrów technicznych A1 do prognozowanego wzrostu natężenia ruchu, w szczególności spowodowanego przejęciem ruchu z drogi ekspresowej S10 Szczecin – Warszawa, w związku z planowaną budową S10 na odcinku od węzła Włocławek Północ do Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (A50/S50).

Poszerzenie autostrady A1 to kolejna inwestycja związana z rozbudową autostrad przewidziana do realizacji w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 roku: o trzeci i czwarty pas poszerzona zostanie A2 na odcinku Warszawa – Łódź, trzeci pas zostanie dobudowany także na autostradzie A4, od Krzyżowej do Tarnowa.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze