Quantcast

Autem z LPG nie wyjedziesz na ulicę od nowego roku? To efekt nowych przepisów!

1 stycznia 2022 roku mają wejść w życie nowe przepisy, dotyczące samochodów zasilanych LPG oraz CNG. Powodem ich uchwalenia jest troska o bezpieczeństwo, ale są ona na tyle niejasne, że przez nie wszystkie obecne instalacje, mogą okazać się nielegalne! Problem dotyczy 2,6 mln pojazdów.

Nowe przepisy o których mowa, zostały uchwalone już w sierpniu, a stworzenie ich wynikało z konieczności dostosowania polskiej legislacji, do unijnych norm. Wśród nich znajduje się wymóg dokumentacji zgodnej z regulaminem 115 EKG ONZ, a także zapis mówiący o tym, że dopuszczalne jest jedynie stosowanie instalacji, posiadających zatwierdzenie dla danego modelu i konkretnej wersji silnikowej.

Autogaz jeszcze nie był nigdy tak drogi od 2013 roku – dlaczego?

Co to oznacza w praktyce? Dla osób już posiadających w swoich samochodach instalacje gazowe, teoretycznie nie powinno zmieniać nic, ponieważ prawo nie działa wstecz. Skoro zastosowane w ich autach rozwiązania mają stosowne homologacje, więc nie powinni się przejmować nową legislacją. Według gazowników zmiany nie muszą dotykać także osób, które zdecydują się na zagazowanie auta od 1 stycznia 2022 roku. Nadal ma być możliwe wykonywanie instalacji według dotychczasowych norm, a stosowanie nowych wymagane byłoby tylko na te rynki, które nie dopuszczają innych rozwiązań. Tym bardziej więc obecni posiadacze aut z LPG i CNG nie mają się czego obawiać.

Wiemy, kto używa najwięcej autogazu w Europie. Zaskoczeni?

Niestety, tak jak napisaliśmy na początku, przyjęte zapisy są niejasne i możliwe są inne interpretacje. Zwrócili na to uwagę parlamentarzyści PiS – Anna Dąbrowska-Banaszek, Grzegorz Piechowiak i Mieczysław Baszko – którzy skierowali do ministra infrastruktury interpelację w sprawie nowych przepisów. Według nich, wprowadzą one wymóg posiadania homologacji zgodnej z regulaminem 115 EKG ONZ w przypadku każdej instalacji. Również tych już zamontowanych w samochodach. Niezbędna będzie, wspomniana już, nowa homologacja dla każdego modelu w każdej jego wersji silnikowej. Takiej homologacji nie ma obecnie nikt, więc teoretycznie od 1 stycznia 2022 roku 2,6 mln samochodów w Polsce zostanie uziemionych.

Kupujesz używane auto na LPG? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę

Jakby problemów było mało, to nowe wymogi będą źródłem dodatkowych kosztów dla gazowników. Innymi słowy ceny instalacji LPG (oraz CNG) pójdą w górę. Rysuje się więc naprawdę czarny scenariusz i pozostaje tylko mieć nadzieję, że Ministerstwo Infrastruktury dostrzeże problem i rozwiąże go przed końcem roku.

Komentarze:

ABC - 17 października 2021

Widac autor tego artykulu CPA. Bo takie brednie to mozna wymyslac tylko po GANDZI.

Odpowiedz

Krzysiek - 17 października 2021

Dawno nie czytałem takich bzdur jak ta a Twoje wypociny na tematy UE. Niech UE odda kasę jaka zarobiła na dostępie do naszego rynku zakładów, zwolnień z podatków. Do dróg się dołożyli bo niczego UE nie sfinansowała 100%. Zadzwoń myśleć a nie powielać farmazony.W politycy nie ma niczego za darmo. Celem UE jest jego wielkie federalne państwo o podwójnych standardach. To cel polityczny a nie charytatywny „dobrych wujków”z Niemiec.

Odpowiedz

Bruno - 17 października 2021

Dokładnie tak jest.

Odpowiedz

Paweł i Gaweł - 17 października 2021

Boże co to za pierdoły wymyśla autor artykułu… Widać że tylko pod publikę temat…

Odpowiedz

Jak kowalski - 17 października 2021

Walic unie i ich normy.. tylko niezalezna polska

Odpowiedz

Pacjent - 17 października 2021

Ja p.i.e.rdole już nic nie wolno nie długo piernoć nie będzie można 😬. Apropo to na być ta „wolność i demokracja” to jest masakra jakaś

Odpowiedz

Widzew Łódź - 17 października 2021

Dokładnie unijne pseudo przepisy!….. Przecież sami wybraliście unie to teraz będziecie płacić i ją utrzymywać i spełniać jej zachcianki…… Tyle w temacie.. Ostatnio w każdej trudnej sytuacji dla Polski Platforma Tuska zajmowała stanowisko totalnie antypolskie: Imigranci – wpuścić! Granice – otworzyć! Turów – wygasić! Po co komu partia, która nie reprezentuje Polskich interesów?

Odpowiedz

Sidecon - 17 października 2021

Jesteście debilami a z nimi się nie dyskutuje.

Odpowiedz

Tomasz - 17 października 2021

Po 89 roku puły się uginały teraz też się uginają cargument z doopy, w latach 90tych jeździło się nowym 20 letnim heblem ściągniętym z Niemieckiego szrotu a od połowy lat 90tych aż do wejscia do uni roboty nie było nigdzie na sprzątaczkę trzeba było mieć dyplom bo wśród młodych ludzi było 100% bezrobotnych jedynie starsi pracowali, tak że do najgorszej roboty brali wykształconych, człowiek nawet spie..ić z tąd legalnie nie mógł bo jak złapali go go w Niemczech na czarno to dostawał misia (tak mówiło się na zakaz wjazdu) w paszport. Jeszcze pierwsze lata po komunie dorobili się ci co kombinowali ale już koło 2000 roku nawet kraść się nie opłacało, była taka bieda że do urzędu pracy ludzie stali w kolejce, jedynie handel bazarowy na czarno jakoś ratował, na każdej ulicy w centrum na skrzynkach sprzedawało się badziew to kilkadziesiąt złotych wpadło, piszę to z własnego doświadczenia bo miałem wtedy dwadzieścia kilka lat.

Odpowiedz

7dead - 17 października 2021

Opowiadasz bzdury, problem z Turowem Czesi zgłaszali problem dawno, tylko nasz rząd ich olewał. Czesi nie chcieli zamknięcia Turowa tylko bodajże wykopania dwóch studni gkebinowych i jakieś jeszcze detale. Całość warta 40 mln. Ponieważ jednak nasz rząd ich olewał, wkurzyli się i zgłosili sprawę do UE. Teraz postaraj się pomyśleć i powiedz czy jeśli nasz rząd od początku by potraktował Czechów poważnie to czy byłyby takie problemy teraz??

Odpowiedz

solo777 - 17 października 2021

Słabą pamięć masz albo jesteś za młody po 89 roku towaru było w bród puły się uginały i jakoś ta Unia nam do życia potrzebna nie była ,weszliśmy do niej po to aby taki jak ty mógł bez wizy ani paszportu pracować tam i żyć na legalu ,teraz wszelkie zakazy i nakazy Unijne doprowadzają szarego Kowalskiego do biedy i nędzy ,nie pal węglem eko groszkiem w zasadzie niczym tylko energia i gaz kture obecnie są tak drogie że mało kogo będzie na to stać ,chodzi o ogrzewanie wydoisz 10 litrów mleka zamiast dziewięciu to za 1 litr nadprodukcji zapłacisz karę i tak jest ze wszystkim Turów zamknąć bo tak chce Unia tysiące ludzi straci pracę czyli bieda ,natomiast Niemcy wydobywają całą parą we spół z Czechami bo to jest polityka aby skrobać innych ,powiadasz brać garściami można i tak ale większość tych pieniędzy oddasz Niemcom za zakup od nich energii po zamknięciu Turowa ta cała Unia nadaje się na H i to ma być demokracja i wolny rynek ,już to przerabiałem jak byliśmy pod butem wielkiego brata ze wschodu ,a teraz mamy brata z zachodu gospodarka sterowana jak za komuny

Odpowiedz

Kris - 17 października 2021

Tys jest baran, jak by nie unia to dalej by unas była wieś jak u ruskich. Ja jak żeś taki madry to niech Polska odda pieniędzy które wzięła od uni, a ludzie którzy powyjeżdżali niech wracają ciekawe co oni ci powiedzą. To my jesteśmy debilali zamiast prowadzić z Unią wojnę trzeba było wszytko załatwiać polubownie i brać garściami ile wlezie.

Odpowiedz

Mirek - 17 października 2021

Hmm a gdzie jest różnica miedzy pis a po?

Odpowiedz

Polak - 17 października 2021

Podziękujcie uni Europejskiej i jej popier…. przepisom odnośnie instalacji gazowej i innym absurdalnym przepisom czy krowa to nie zająć, czy ser to ser. Pojebana unia i jej sługusy i donosiciele z platformy co co chwilę kapują na swój własny kraj a unia się cieszy i wynajduje tylko sposoby jak dojebią…. Polakom wszystkim tobie i tobie i…. W ciągu tygodnia PO i jej media -wsparły atak hybrydowy Putina na Polskę -poparły rezolucje PE, która, gdyby weszła w życie, byłaby likwidacją suwerennej Polski -wzywały do sankcji i -zachwyciły się karą nałożoną na Polskę. Raz jeszcze. CO TRZEBA mieć w głowie, żeby ich popierać?

Odpowiedz

Kowalski - 24 lutego 2022

Aleś Ty samolub i czego jeszcze nie chcesz, pępku świat, puknij się w tą pusta lepetyne, a ja nie chce żeby jeździł elektryk, nowy bo za parę lat co zrobimy z tymi zużytymi akumulatorami niby Eco, ochlon

Odpowiedz

BulKOMUCHruski - 17 października 2021

A ja sobie nie życzę żebyś ty sobie nie życzył;wątpię żebyś zrozumiał ,hipokryto !

Odpowiedz

Peter - 17 października 2021

Bardzo dobrze że będzie zakaz samochodów na gaz. Nie chc aby obok mnie mnie parkowała kuchenka gazowa bez homologacji przerobiona w amatorskim warsztacie. NIE chcę żeby z kominów w mojej okolicy l ciał śmierdzący dym z węgla albo śmieci. Ni chce żeby kościół był jedyną słuszną religia. Nie chcę żeby stare wraki jeździły po ulicach i zagrażały bezpieczeństwu.

Odpowiedz

Zibi - 17 października 2021

O co się cymbaly kłucie i o jankim prawie muwicien wszędzie zadzi mafia sendziowie beskarni za bledy placa podatnicy lekare huja warci podwyszki tylko hca a wizyty tylko prywatne z kturych podatkuw nie odproadzaja tylko ci co udciwie pracuja skladaja sie na budzet i placa za bledy swity beskarnej policja to bandyci gorsi niz za kumuny a wy dabatujecie czy pis czy po jedna banda jedni nie lepsi od drugich kpina??????

Odpowiedz

And - 17 października 2021

Czy można tyle byków i błędów gramatycznych w tak krótkiej wypowiedzi zmieścić? Jak widać można

Odpowiedz

Romek NY - 17 października 2021

Do szkoły najpierw a potem do komputera.

Odpowiedz

Maniek - 17 października 2021

Nie wiem o czym ty mówisz. Przypomnij sobie co było za PO jak wyprzedawali polskie fabryki ,stocznie ,kopalnie . Nic się nie opłacało z pracą bylo ciężko i stawki były głodowe a ponadto każdy pracodawca płacił najniższą a resztę pod stołem . A teraz praca szuka ludzi a nie ludzie pracy , płacą uczciwie przynajmniej większość , można normalnie żyć a jak ktoś ma więcej zapału do pracy to i na wyższym poziomie niż na zachodzie .

Odpowiedz

Kowalski - 17 października 2021

I benzyna po 3 zł. … Za pół litra😀😀😀

Odpowiedz

Bartosz, Ticholski - 17 października 2021

Prawo może i nie działa wstecz ale może być problem na przeglądzie technicznym i po sprawie

Odpowiedz

steve - 17 października 2021

Czytam te komentarze i wierzyć mi się nie chce, że mamy taki skretyniały naród. Z jednej strony „jebać PiS” bo nie chce pogłębić integracji z UE i dostosować naszego prawa sądowniczego do Niemieckiego, co jest sprzeczne z naszą konstytucją z drugiej „jebać PiS”, bo chce wykonywać przepisy Europejskiej Komisji Gospodarki, które akurat w sprzeczności z żadnym naszym prawem nie stoją. Czy wy domorosłe inteligenty myślicie, że jak się zintegrujecie z UE, to zostanie wam jakiekolwiek zdanie, co możecie sobie wybrać ? Po integracji przyjdą tu Niemcy a Wy będziecie krążyć z tobołem po świecie, bo nie będzie was stać mieszkać w waszym byłym kraju.

Odpowiedz

Na przyklad gosc - 17 października 2021

Napisz mi ile razy czytales o wybuchajacej instalacji gazowej w samochodzie.

Odpowiedz

Fanuel - 17 października 2021

Bajek się w tvpis nasłuchałem i szerzysz te głupoty .

Odpowiedz

inżynier - 17 października 2021

Tj. napisał ktoś powyżej, montaż instalacji LPG to nie takie hop siup i raczej mały % tu kombinuje, co najwyżej wybierze tańszą mniej popularną markę. A te bajki które krążą o wybuchających zbiornikach LPG… Wiesz że te zbiorniki przechodzą testy balistyczne i zderzeniowe? Tak strzela się do nich np.
To jest kolejny pomysł by nas doić, mało nas mamią i oszukują przez ostatnie 2lata? Chcesz mieć kolejny powód do zmartwień? Poczytaj, pooglądaj trochę kanałów motoryzacyjnych zanim coś napiszesz, co może myląco wpłynąć na opinię publiczną. Chociażby dla dobra społeczeństwa, bo znów będzie bierne i pokorne w n-tej sprawie.
UE nie jest dobra, wiemy co ma za uszami, ale z drugiej str jesteśmy zbyt słabym państwem by sobie bez niej poradzić. Pomyślcie choćby jaki wpływ miałby polexit na handel z innymi państwami, o ile stałby się droższy? Jak wyglądałoby nagle przekraczanie granic i nasze możliwosci za granicami…

Odpowiedz

Ksawery - 17 października 2021

Skoro wam, matołki, Unia nie odpowiada bo dba o środowisko oraz o to, żebyście nie zdychali w młodym wieku na choroby nowotworowe płuc, czy na Covid, oraz żebyście w sądach mogli liczyć na sprawiedliwy i niezależny od pisowskiego dziada wyrok – to nic prostrzego jak zostawić ten przebrzydły grajdoł i wyjechać do kraju gdzie Unia nie sięga swoimi mackami – najlepiej do Afryki, na Bialoruś, do Rosji lub San Escobar (czyli kolonię pisowską). Póki można jeszcze wyjechać, bo to może nie potrwać długo gdy pisowcy urządzą skansen nad Wisłą, zamknięty na cztery spusty. To co się teraz dzieje to ewidentny powrót do komuny. Z jednej strony budowanie monopoli (jedna spółka gazowa, jedna do rafinacji ropy /połączenie Orlenu z Lotosem/, jedna energetyczna) a z drugiej narzekanie, że ceny zupełnie oszalały. No skoro nie ma konkurencji to jest jak za komuny, że jeden podmiot w Warszawie ustala odgórnie cenę i pocałujcie się w d.

Odpowiedz

Krzyk - 17 października 2021

To ty jestes glupi jak myslisz ze teraz byle kto moze założyć instalacje nie masz pojecia o motoryzacji pewnie nie rozpoznajesz wtrysku od gaznika a trombulator to bardzo wazna zecz w twoim samochodzie siedz w bloku i klikaj bo tyle umiesz .

Odpowiedz

Adam - 17 października 2021

Ale jesteś głupi, auto na gaz ma być bezpieczne, nie chodzi tu o UE tylko o to by nie wybuchło pod twoim blokiem bo montował je jakiś domowy inzynierek, bo było taniej. Bardzo dobrze, że ktoś to wreszcie zacznie kontrolowac. Ja nie chciałbym jechać taksówka w której gaz montował jakiś gość za flaszkę. Niemcy wypychają te graty zamiast utylizować u siebie a my uważamy ze to okazja i je kupujemy. To wlasnie ten absurd bym krytykował a nie sam fakt stanowienia dobrych przepisów w UE.

Odpowiedz

Stan - 17 października 2021

Lepiej będzie u Niemca!!!

Odpowiedz

steve - 17 października 2021

115 EKG ONZ to prawo Europejskiej Komisji Gospodarczej. PiS czy ktokolwiek po nim będzie się musiał w końcu do tego dostosować, chyba że chcemy wyjść z UE. Nawet to niby prawo o sądownictwie nie jest dla nas tak istotne jak 115 EKG ONZ, bo to ostatni nie stoi w sprzeczności z naszym prawem wewnętrznym.

Odpowiedz

Lolo - 17 października 2021

I jak się odnieść do tytułu artykułu piszecie takie bzdury „nie wyjedziesz ” Po pierwszym stycznia jakie gamonie muszą pisać te brednie

Odpowiedz

Oko - 17 października 2021

Jebać PiS

Odpowiedz

Antybeton - 17 października 2021

PiSS to najgorsze ścierwo jakie mogło się przytrafić Polsce po IIWŚ. Plugawe szambo zalewa ten biedny kraj i niedługo utonieny w tym głównie na zawsze, a przynajmniej na długo. To wszystko przez debili głosujących na to kacze bydło.

Odpowiedz

inż - 17 października 2021

Do II WŚ to możemy już smiało przyrownac to co robią z calym swiatem od 2lat… A robią co chcą, w Polsce komuna 2.0, na swiecie centralizacja wladzy i rozszerzanie kontroli pod pretekstem ochrony Naszego zdrowia – majstersztyk propagandy 😉
Oczywiście mowa tu o skali wydarzeń, rodzaj wydarzń inny, ale podczas II WŚ wojna chociaż nie toczyła sie na calym globie, a teraz wojna informacyjna, manipulacyjna oddziaływuję w każdym jego zakątku…)

Odpowiedz

Borys B - 17 października 2021

Mam pytanie bo szukam roboty ILE TUSK PŁACI ZA PISANIE TAKICH BZDUR pytam serio proszę o kontakt

Odpowiedz

Mario - 17 października 2021

Wszystkie te partie to jedne wielkie gówno czy pis czy po i i reszta spółki .Tacy jesteście agresywni ze aż mi wasz żal.,.Z głowy zrobili wam szambo. Jesteście jak te marionetki kukiełki które ciągnące ze nitki wykonujecie posłusznie polecenia partyjnej propagandy . Zastanówcie się nad sobą i zacznijcie używać swojego organu a mianowicie mózg ….

Odpowiedz

Jasiek Kowalski - 17 października 2021

Całe zło tego kraju powstaje przez takich jak Ty troli.
Czy w ogóle ktoś pytał Cię o zdanie ?
Internetowy bohater😁

Odpowiedz

Sebastian - 17 października 2021

Ci, którzy na nich głosowali w następnych wyborach ponownie na nich zagłosują, a w nagrodę dostaną 1000+ oraz 35 emeryturkę w roku przy inflacji sięgającej ponad 50.000%.

Odpowiedz

Polak - 17 października 2021

Hahahahhaha

Odpowiedz

Pietrek - 17 października 2021

Przecież oni mają same sukcesy. Wybory kopertowe, Ostrołęka, Turów, karabin Grot, lotnisko w Baranowie. Jest jeszcze sporo innych ukrywanych żeby lud im pomników nie stawiał

Odpowiedz

W. K. - 17 października 2021

Ma rację

Odpowiedz

Logik - 17 października 2021

Kompetencje i fachowość posłów …

Odpowiedz

Bogu - 17 października 2021

A może to nie pis jest winny tylko twoja zasrana UE co???? pomyśl matołku że wszystko co dzieje się w kraju narzuca unia chcą nas zgnoić
Takiego czegoś trudno się dopatrzeć w historii Europy a nawet świata ale myślenie widać to nie jest twoja mocna strona he

Odpowiedz

Tanewski - 17 października 2021

Nie możesz się dopatrzeć bo jesteś prostakiem bez wykształcenia. Ucz się. Bo inaczej nie przyjmą cię do po.

Odpowiedz

Paweł - 17 października 2021

Przytocz proszę choć jedno zdanie broniące popierdolonych pisowców siedzą w rządzie
uchwalająą uchwały, które totalnie nie mają najmniejszego sensu i niemożliwym jest wprowadzenie ich w życie a ty ich kurwa bronisz? Otwórz oczy i proszę powiedz co ty na to? co dobrego pis w tej sprawie zrobił? proszę wyjaśnij mi, ponieważ za skarby nie mogę się dopatrzeć jakiegokolwiek sensu…

Odpowiedz

Hehe - 16 października 2021

Prawda

Odpowiedz

Jan - 16 października 2021

..i ciebie też…

Odpowiedz

ElChupacabras - 16 października 2021

To po jaki chuj piszecie, że może nie wyjachać, skoro „Dla osób już posiadających w swoich samochodach instalacje gazowe, teoretycznie nie powinno zmieniać nic, ponieważ prawo nie działa wstecz. Skoro zastosowane w ich autach rozwiązania mają stosowne homologacje, więc nie powinni się przejmować nową legislacją.”… Banda idiotów, a nie redakcja…

Odpowiedz

p3le - 16 października 2021

Przeczytałeś dalej czy tylko do tego konkretnego momentu i resztę olałeś?

Odpowiedz

Blondyna33 - 16 października 2021

Wszystkim już na temat jakichkolwiek zmian,to Wali ostro w Łeb.Samoloty za niedługo będą mogły startować przy napędzaniu nogami…🤣😅🤣🤣…tramwaje to samo….wszytko już przeszkadza…co by tu zrobić, żeby z ludzi głupich zrobic….ten świat staje się mega żenujacy…te szczepionki chyba pogorszyły stan większości….pozbawiły myślenia i logicznego funkcjonowania….

Odpowiedz

Arek - 17 października 2021

Żenada

Odpowiedz

Maciej Zuchowski - 17 października 2021

Witam,
– wypadałoby podpisać się pod artykułem
– niby 2,6 mln aut a niby nie ma się co martwić
– panika w tytule a potem masło maślane
– no i posły z pis będę wyjaśniać – szkoda że nie myśleli jak uchwalali no ale cóż….

Odpowiedz

Jan Kowalski - 13 października 2021

Wiadomość z d00py.

Odpowiedz

lipa - 13 października 2021

Przecież to normalne w Polsce jak jest jakiś sposób żeby obywatel miał taniej to trzeba go uj…ać !

Odpowiedz

PolPier - 13 października 2021

Akurat w Polsce działa. Dojebali akcyzę za auta sprowadzane z spoza uni, Dojebali przedsiębiorcom obowiązek okazania do kontroli fv z 5 do 10lat. U nas wszystko można zrobić

Odpowiedz

Rybka - 13 października 2021

Ale PiS dłużej rządzi i na dodatki służbowe pieniądze się kurczą ,wszystkim obiecali same + i będzie tak jak chciała hołota pisia z workiem makulatury po ocet.

Odpowiedz

Oscar - 13 października 2021

Czy Ty się z choinki urwałeś , cała ta Pisolandia razem z dyktatorem Kaczyńskim i jego kliką musi paść,a po tem się ich rozliczy pojedynczo, odpowiedzą złodzieje polskiej korony za wszystko.

Odpowiedz

Dddddawid - 13 października 2021

Do puki ludzie nie wyjdą na ulice i nie zrobimy strajku a nawet wojny domowej z tymi złodziejami to nas będą kroić podatek za podatkiem i ciągle podwyżki ludzie to powinno mieć swoje konsekwencje bo nas poprostu doją jak krowy , czas na nas , zwykłych ludzi którzy im pokażą że bezwonne nie mogą nas okradać i tak traktować paliwo 6zl? Kaczor 10 lat temu mówił że za PI,s nie przekroczy 4 i co ?

Odpowiedz

Myster - 13 października 2021

Dostaniesz dwa razy mandat 2 tys.i przestaniesz cwaniakować😁😁😁

Odpowiedz

KEDLAW - 13 października 2021

Przestańcie się wyzywać i licytować kto ma rację – przecież to robota wypierdka, kasy już mu brakuje i jak zawsze dzieli NAS.

Odpowiedz

M... - 13 października 2021

Zmuszają tym by kupować droga benzynę i. Diesla….

Odpowiedz

Klops - 12 października 2021

Jazda autem z instalacją LPG jest niebezpieczna…. ale ogrzewanie domu gazem już jest? To gaz i to gaz…k*rwa!
Dokąd zmierzasz Polsko?

Odpowiedz

Jan Janowkijew - 12 października 2021

A od kiedy prawo działa wstecz, dostałem homologacje na zbiornik 5 lat temu mam jeszcze 5 przed sobą, instalacja zakładana w firmie z wszelkimi uprawnieniami, wszystko zgodnie z prawem, mogą mnie cmoknąć w hydrant.

Odpowiedz

Rotschildek - 12 października 2021

Na pewno nie wyjadę bo jakiś ciul kombinuje jak zajumać dodatkową kasę od debili. Chyba go popierdoliło, bo na pewno będę jeździł hehehehe.

Odpowiedz

Jan - 12 października 2021

Od kiedy to prawo działa wstecz

Odpowiedz

12345 - 12 października 2021

Gazowników? Gazownik to specjalista od instalacji gazowej. Elektryków zmiany nie dotkną? A co z kucharzami i fryzjerkami?

Odpowiedz

Waldemar Banat - 13 października 2021

Debil na debilu debilem pogania

Odpowiedz

Przedsiebiorca - 12 października 2021

Czemu ktoś pisze taki artykuł nie mając pojęcia o co tak naprawdę chodzi. Trzeba być debilem żeby tak straszyć ludzi i niszczyć ludziom przedsiębiorstwa. Dostosowywanie i regulowanie norm prawnych dotyczy tylko homologacji 115 którą to posiadają samochodu sprowadzane zza granicy. UE walczyła o to żeby te samochody były dopuszczalne do ruchu na terenie Polski. Nasze Polskie homologacje pozistaja bez zmian. Tyle DEBILU w temacie.

Odpowiedz

Art - 12 października 2021

Będę jeździł na benzynie,no i gdzie ta ekologia

Odpowiedz

Lelo Poznan - 12 października 2021

Przy tych cenach paliw,nie opłaca się jazda na gazie

Odpowiedz

Jan Kowalski - 13 października 2021

Najpierw pomyśl, potem napisz.

Odpowiedz

Leo - 12 października 2021

Posłucham twojej opinii,zdemontuje dzisiaj instalacje i zacznę jeździć na taniej benzynie po 6 zł,bo po co mam jeździć na drogim gazie po 3zł

Odpowiedz

Bartek - 12 października 2021

Niech kolega sobie dobrze policzy a nie wysnuwa głupich wniosków.

Odpowiedz

Ja - 12 października 2021

Zależy jeszcze od ceny instalacji i robionego przebiegu. Ktoś kto jeździ do pracy 6 km w jedną stronę za dużo nie oszczędzi, a zimą co najmniej pół trasy pokona na benzynie. Dla kogoś kto ma w perspektywie 3000 km miesięcznie (ja), LPG pozwala oszczędzić blisko połowę wydatków

Odpowiedz

Muzyk - 12 października 2021

Przy założeniu że auto pali 10l gazu x 3.00zł = 30zł/100 km a benzyny 9l x 5.7= 51.3 czy się opłaca to już indywidualna sprawa

Odpowiedz

Autor - 12 października 2021

A założymy się że wyjadę?

Odpowiedz

Oko - 12 października 2021

a nie wyjedziesz😆. Najlepiej zarabia się na certyfikatach i pozwoleniach

Odpowiedz

Hdjd - 12 października 2021

Ciekawe kiedy ludzie pójdą po rozum do głowy i dostrzegą że 500+ kosztuje ich kilkukrotnie więcej niż dostają …

Odpowiedz

Zyga - 12 października 2021

Jak tak dalej pójdzie w górę to nie wyjedzie żadne auto ale nie dlatego że jakiś durny przepis, tylko że się nie będzie opłacało

Odpowiedz

Autor - 12 października 2021

A założymy się że wyjadę?

Odpowiedz

Neurolog - 12 października 2021

Czytaj chłopie ze zrozumieniem bo coś ci szwankuje pod kaskiem

Odpowiedz

Kowalski - 12 października 2021

Im chyba trzeba w końcu wpi… spuścić i się uspokoją panowie i panie od wymyślania 70 płci, czy tęczy. Nas jest więcej

Odpowiedz

Człowiek z burkinafaso - 11 października 2021

Heheheh każdy kto ma jeżdżącą kuchenkę gazową to odczuje! A te zjeby z rządu robią co chcą

Odpowiedz

Jan - 12 października 2021

Czekamy jeszcze chwilę na przywileje zgodne z prawem unijnym. Obowiązków i obostrzeń mamy już dość..

Odpowiedz

Raptownywaldek - 12 października 2021

Czyli autobusy y
Też uziemione czas wyprowadzić konia może o ma homologacje

Odpowiedz

Łowca - 12 października 2021

A kogo to obchodzi jak ty do pracy się dostaniesz przecież nóg ci nikt nie wiąże

Odpowiedz

Gis - 11 października 2021

No to pozwy do sądu za brak możliwości dojazdu do pracy utraty wartości samochodu itp

Odpowiedz

np. jan kowalski - 11 października 2021

Nielegalny to jest ŻONT! Jak to możliwe, żeby wybrani przedstawiciele narodu działali na szkodę obywateli? Czyżby trzeba przypomnieć historii wariant rumuński?

Odpowiedz

Polak z grodu Gryfa - 12 października 2021

Żont jest dla beneficjentów 500+ i innych dodatków sponsorowanych przez pracujacych i płacących podatki na nierobów z W-wy z ul.Wiejskiej , eurojełopów wszelkiej maści lewactwa którym z braku szarych komórek durnota i głupawka wełbie i za nic nie chcą słuchać że są w błedzie. Jak i patologii ssacej 500+ bo im sie należy. Takie dodatki to dla pracujących aby wesprzeć domowy budrzet na dzieci ich edukacje zainteresowania a nie po 3 i wiecej dzieci. Pincet pincet i gruzika mame tate kupio. Ja obywatel RP NIE ŻYCZE SOBIE aby podatki jakie płacę były przeznaczane na nierobów z wiejskiej szkodników posłów opozycji, szkodników w parlamencie u.e jak i patologii roszczeniowej żyjącej z 500+ i innych dodatków, madek,sebiksów. Do roboty. Ja prac7ję i nie mam nic ponad to co sobie odłorzę i uzbieram sam.

Odpowiedz

Kuri - 12 października 2021

Żont ? A co to ?

Odpowiedz

Bobek - 11 października 2021

Jechać z nimi.

Odpowiedz

asdf - 11 października 2021

Brak mozliwosci tankowania taniego gazu to tankowanie drozszego paliwa – wieksze wplywy z podatkow.

Usuwanie wyboru w przypadku aut i pozostawienie tylko elektyrkow…

Ludzie lubia socjalizm w praktyce.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze