Audi Q5 w kolekcji Jamiroquai’a – film

Jamiroquai, a dokładnie wokalista zespołu - Jay Kay, znany jest nie tylko ze świetnych utworów, idealnych do jazdy samochodem, ale także z niesamowtej pasji do motoryzacji. Posiada w swojej kolekcji m.in. Ferrari, Lamborghini, Aston'y Martin'y, a teraz reklamuje... Audi Q5.

fot. fragment filmu Audi TV

Jay Kay – frontman zespołu Jamiroquai, nie musi brać udziału w kampaniach reklamowych przeróżnych marek samochodowych. Sprzedał ponad 20 milionów płyt, jego przeboje utrzymywały się łącznie przez 141 tygodni na brytyjskich listach przebojów, a majątek Kaya wycenia się na około 40 milionów funtów. Został sklasyfikowany na 950 miejscu listy najbogatszych brytyjczyków gazety Sunday Times w roku 2004.

Poza swoją miłością do muzyki Kay jest dobrze znany z miłości do samochodów. Posiada ogromną kolekcję sportowych aut (zestawienie poniżej). Swoją pasję do motoryzacji przedstawił w albumie „Travelling without Moving”, gdzie na okładce pojawił się kolaż typowego dla Jamiroquaia loga „Buffalo Man” oraz loga Ferrari. W teledysku „Cosmic Girl” można podziwiać trzy samochody z jego kolekcji.

Jay posiada już kilka niemieckich aut w swojej – pachnącej oparami paliwa – stajni, m.in. Mercedesy i Audi. Ten ostatni producent uznał jednak, że sama świadomość posiadania przez Kay’a tych zacnych maszyn, może nie przekonać fanów do zajęcia miejsca za kierownicą mniej sportowego samochodu z oferty producenta z Ingolstadt. Ofiarowano więc muzykowi do przejażdżki po Berlinie Audi Q5 i nagrano jego spostrzeżenia z jazdy. Spodobała mu się głównie agresywna linia nadwozia, pełnej długości dachu szyberdach i ogromna pakowność bagażnika. Zobacz film.

Kolekcja samochodów Jay’a Kay: Aston Martin DB5, Audi RS4, Audi RS6, Ferrari 550, Ferrari F355, Ferrari Mondial, Ferrari F40, Ferrari F50, Ferrari Enzo, Fiat 1000 Abarth (sportowa wersja Fiata 600), Lamborghini Diablo SE30, Lamborghini Miura (to auto wzieło udział w programie motoryzacyjnym Top Gear, gdzie Kay demonstrował jak roztrzaskał szybę  w prawych drzwiach przez zwykłe zamykanie drzwi), Maserati A6 GCS FRUA, Mercedes-Benz klasy G, Mercedes-Benz 600 (W100 – ogromny luksusowy samochód z lat 60.), Range Rover, Rolls-Royce Phantom, Porsche 911 GT3 RS (997).

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze